Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék venni. Mennyib...

Lovat szeretnék venni. Mennyibe kerül a havi eltartás? Hogy éri meg jobban otthon nagy kifutóban vagy bértartásban?

Figyelt kérdés
(nem most kellene a ló hanem 4-5 év múlva.(lipicai,magyar félvér,mezőhegyesi félvér,kisbéri félvér ilyesmi fajtákra gondolok)) 200000 és 500000 ft közötti ár az jó?1nap hányszor?mit?és mennyit?adjak neki?vagy bértartással olcsóbb?

2013. febr. 6. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

4-5 év az még rengeteg idő, nem javasolnám hogy elbízd magad előre, vagy elhatározd hogy ez és ez lesz, addig még sok minden változhat.


A legolcsóbb és legideálisabb az otthon tartás amennyiben erre van lehetőség, ez viszont sok időt és energiát elvesz, de nem kell plusz költséget fizetned a takarmányon, állatorvoson és körmölésen/patkoláson kívül, valamint ha te látod el a lovat a saját belátásod szerint úgy tarthatod ahogyan neki biztosan a legjobb. Tehát semmilyen esetben sem fogsz kárt szenvedni mások gondatlansága miatt.

Hátulütője viszont hogy egy lovat egyedül nem lehet tartani, csupán annál az egyszerű ténynél fogva hogy a ló társas lény, ahhoz hogy biztonságban és jól érezze magát szocializált életet kell élnie, mindenféleképpen kell mellé egy másik patás, ha nincs lehetőség lóra, akkor szamár, öszvér, kecske, stb.

Iskola és munka mellett sem piti munka így már 2 állat ellátása, nem utolsó sorban pedig hatalmas felelősség is, amely esetlegesen sok másról való lemondással jár.


Ha bértartásba viszed, akkor sok terhet levesznek a válladról, ám ez több pénzbe kerül, és még így is sok energiát és időt vesz el egy saját ló, hiszen helyetted edzeni, lovagolni, lepucolni senki nem fogja, csak etetni, ki-be hordani a karámba és trágyázni.

Egy lónak az az ideális ha heti 4-6 napot dolgozik, egy héten egy nap pihenőt pedig illik neki adni amikor semmilyen formában sem dolgozol vele.


A kérdéseid alapján úgy veszem észre hogy még kezdő lovas vagy, azt javaslom hogy használd ki ezt a 4-5 évet és járj el lovagolni, segíteni az istálló körül, és ha elég tapasztalatot szerzel, valamint évek múlva is úgy fogod gondolni hogy minden áldozat ellenére neked kell egy saját ló akkor belevágni ebbe a projectbe. :)


Neked is és a leendő pacinak is csak a javára válik.

2013. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bértartásnál a körmölést és az állatorvost a lovarda fizeti vagy én?
2013. febr. 6. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Te fizeted.


Ha otthon tartod, akkor ne havi költségben gondolkozz, hanem szezonálisban. Nyáron kell megvenned a tavaszig kitartó széna és zab mennyiséget, mert télen nagyon drága lehet.

Nyáron ha lehet 2x kaszálni akkor olyan 7-10 ezer egy nagy körbála széna, az kb 3 hétig elég egy lónak. Zabnak mázsája 6-8 ezer Ft.


Bértartásban 30-50 ezret fizetsz havonta + erre jön rá a kovács és az oltások költsége. A bértartás árában általában a karámozás, a box, a kaja és a pálya használat van benne. Az edzőnek külön kell fizetni, ha azt szeretnéd, hogy foglalkozzon veled.

2013. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet azt ellátni, hogy hogy kell, meg kell tapasztalni. A lényeg, hogy NE VEGYÉL PÓNIT!!! A pónik semmire valók. Megtapasztaltam. Bolond apámék vettek egy 12 éves Welst, de nem bír el, pedig nem vagyok 80 kg sem. Ha ráülök, megy a farával össze-vissza. Raktunk utána egy kis szánkót, azt se húzta rendesen, pedig profi hajtotta. Befogjuk szekér után, ugrál. Pedig eredetileg be lenne tanítva. Vérmérséklete sem jó a póninak. Agresszív. Tanuló lónak a Nóniusz nagyon megfelelő. Későbbiekben jó hátaslónak, igáslónak, bárminek. És nagyon nyugodt természetűek is. És a lényeg, betanítottat vegyél, mert te még nem biztos hogy tudnál boldogulni vele ha nyers lenne. Sok szerecsét, ne húzd azt 4-5 évig, minnél hamarabb vedd meg :)
2013. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
71%
Szerintem a pónikkal nincs semmi baj. Ugyanúgy van köztük kezes és ´vadállat´ is, ahogy a nagyobb fajtáknál is. Húgom 2,5 éves pónija tökéletes, leül, lefekszik...
2013. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem tudom, nekem nem sok jó tapasztalatom van a pónikkal. Persze ez lehet véletlen is, nem tudom.
2013. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
79%

Szia!

Szerintem a legjobban otthon éri meg,mert ha bértartásban van úgy sokkal drágább,és nem is tudod hogy bánnak vele.Otthon viszont egész nap vele lehetsz,és ott úgy bánsz vele ahogy szeretnél.Erre példa:átvittük a barátnőm lovát egy Baranya megyei lovardába,ahol aztán kiderült,hogy nem adnak rendesen enni neki,és még feljebb is emelték a bértartás árát.Szerintem legjobban otthon éri meg,és még ki sem kell autózni hozzá,csak kimenni az udvarba. :))

2013. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!