Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki angol stílusban...

Ha valaki angol stílusban lovagol, de mondjuk elmegy üdülni (pl lovastúrát nyer vagy bármi) saját lóval, és mondjuk ott csak western nyeregben van lehetőség lovagolni, akkor az illető attól még tudja lovagolni a lovát?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját lóval megy üdülni, akkor a nyerget miért nem viszi? Ha már a ló elfér...
2014. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert mondjuk ki akarja próbálni milyen western nyeregben lovagolni :)
2014. máj. 21. 21:09
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
A kérdésben nem ez volt.
2014. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha wesco nyeregben akarsz "angolosan" lovagolni, akkor kényelmetlen lesz.
2014. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Talán segít, ha kifordítod a lábfejed a kengyelben, és a nyereg hátsó részén ülsz.
2014. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
angolos tartásban kényelmetlen. nyomja a sípcsontod alját a kengyel teteje, a nadrágszárad feltűrődik, a kezed pedig pont ott lenne, ahol a nyeregszarv van.
2014. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de kipróbálhatod, a lovat nagy valószínűséggel nem, vagy csak kicsit fogja zavarni.
2014. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 x) ***** válasza:
Ez igazából függ attól is, hogy az illető mennyi ideje lovagol és mennyire tapasztalt, hányféle lovon ült már. Mert egy haladóbb lovastól azért elvárható, hogy tudjon könnyítés nélkül lovagolni. Persze, a tartás meg a segítségek elég sokban eltérnek egymástól, de egy jobb lovasnak szerintem nem kellene, hogy komolyabb problémát okozzon.
2014. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hát én nem tudom x de én angol nyeregben (legyen az díjlovas, vagy ugró, bármi), ausztrál nyeregben, patracban, vagy szőrén, kengyel nélkül gond nélkül ellovagolok, de western nyeregben egyszerűen nem tudok és nem a könnyítés hiányával van bajom, hanem hogy a lábaimat nem tudom úgy tartani, ahogy megszoktam és szeretném, és ha előrébb tolom a lábaim, akkor már máshogy ülök a fenekemen és borul minden.


(bocs, csak kicsit úgy hangzott, mintha azt írnád, hogy aki nem tud western nyeregben kényelmesen lovagolni, az rossz lovas, vagy béna, pedig western nyeregben eleve nem kell könnyíteni és nem a könnyítésnél jelentkeznek ezek a problémák)

2014. máj. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A támaszok hiánya okozhat némi problémát, de egy tereplovaglást biztos kibír az illető. Óvatosan ki is lehet benne könnyíteni.


Olyat mondjuk nem tudok elképzelni, hogy nyer valaki egy lovatúrát és viszi a saját lovát, amire kölcsön nyerget tesz. Mi ebben a nyeremény? Saját lóval mehetne egyedül is, bármikor, bárhová.

2014. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!