Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha én angol stílusban lovagolo...

Ha én angol stílusban lovagolok és szeretnék egy saját lovat, de amit kinéztem western stílusban lovagolt az problémát okoz, vagy csak egyszerűen angol nyerget kell rá venni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 10. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ, hogy valóban western stílusban van belovagolva a kinézett ló, vagy csak olyan magyar módra western nyeregben lovagolják száron.

ha valóban westernben van belovagolva, akkor teljesen át kell lovagolni, az egy teljesen más stílus, más segítségekkel, súlyponttal, stb.

ha azonban csak simán westernnyeregben lovagolják, akkor rárakod az angol nyerget és mehetsz.


ha tudnál mutatni róla képet, amin lovagolják, akkor ezt el tudnánk dönteni.

2014. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazából a saját ló később (pár év) jöhetne szóba, de már most nézegetek lovakat és van amelyik western stílusban van lovagolva, western nyereggel
2014. máj. 10. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha angol stílusban lovagolsz és abban is akarsz, akkor angol lovat vegyél.

Ez olyan, mintha lenne egy pl német barátod, csak te nem tudsz németül. Na most vagy te tanulod meg az ő nyelvét, vagy ő tiedét. Ilyen az angol és a wesco stílus kapcsolata is. Viszont a ló részéről kicsit melósabb a "nyelvtanulás".


Ha wesco lovat veszel, akkor vagy hozzáértő átlovagolja angolba és akkor no para, vagy te veszel wesco kurzust, hogy milyen elven is működik egy ilyen ló.

2014. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Azt kéne megjegezni, hogy a western lovak kiképzésének az alapja is az angol lovaglás.

A szárhasználat például. Tök szép, hogy hosszú száron el lehet irányítani, de ami nincs benne a filmekben, meg sehol, az az, hogy angol stílusban lesz előbb belovagolva, rövid száron, stb.

Persze, amelyik western ló normálisan van belovagolva.

2014. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy csikózablával és kétkezes szárfogással tanítják a westernlovakat, de már akkor is a hangsúly a feszítőre való későbbi áttérésen van (neck reining, egyszeri segítségadás és a többi).


Amit én kétlek, hogy olyan sok ló lenne westernben belovagolva, hogy azon a kérdezőnek már most aggódnia kéne, hogy mi lesz ha... Western fajtán kívül western stílusban lovagolt lóval csak elvétve találkoztam (olyannal viszont sokkal, amelyik w. nyerget viselt és ráfogták a képzettséget, meg olyannal is, amelyiket bemondás alapján mindkettőben lovagolták, ezt azonban kizártnak tartom). Szóval ha w-ben van lovagolva és w. fajta, maradjon úgy a ló, ahogy van és csinálja, amihez a legjobban ért. Majd ha lóvásárlás előtt állsz és kétségeid merülnek fel a ló képzettségével kapcsolatban, be lehet linkelni és biztos lesz itt olyan, aki meg fogja tudni állapítani, mi is az igazság.

2014. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 RE-MENT válasza:
Hát az attól függ... Ha a ló például előtte Barrel Racinget (Hordókerülést) csinált és te vele Díjlovagolni akarsz például, az kisebb problémát jelenthet. De nem biztos. Ez lótól függ.
2015. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!