Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora lovat keressek a...

Mekkora lovat keressek a méreteimhez?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem felnőtt fejjel nekiállnék lovagolni tanulni.

Viszont elég nagyra nőttem, 183cm és 70 kg vagyok.

A közeli lovardákban olyan kicsinek tűnnek a lovak, igaz nem értek hozzájuk, de sajnálnék rájuk ülni.

Mi a véleményetek, milyen magas lovat keressek a vágyamhoz?


2014. máj. 24. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Férfi vagy nő vagy?

Szerintem a magyar sportló megfelelne neked, azok nagyok.

2014. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De most venni akarsz egyet? :-o
2014. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nő vagyok és nem venni akarok, hanem keresni egy lovardát egy akkora lóval, ami nekem jó lenne.

Csak ami itt van, azoknak a háta nekem mell-váll magasságban van és olyan kicsinek tűnnek. De lehet csak én gondolom így.

2014. máj. 24. 15:35
 4/9 anonim válasza:
Szerintem ha bármelyik lovardában megkérdezed az oktatót, biztos meg fogja tudni mondani, hogy mekkora ló kell neked.
2014. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lovak mérete egyáltalán nem számít. Kisebb lovon könnyebb megtanulni lovagolni, mert általában nekik elég széles a hátuk stb... Viszont kicsi a lábuk, ezért gyorsan lépkednek :), ami nem mindig kényelmes. A nagyobb lovakkal nincs semmi baj, csak vannak akik félnek rajtuk :/ Mindegy mekkora a ló, csak kedves és türelmes legyen.
2014. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

165-170 centis ló már alkalmas, ebben a marmagasságban bármelyik lovardában találsz lovat.

Múltkor felültem egy 175 cm-es lóra, akkorákat lépett, hogy alig bírtam kiülni, pedig nem ma kezdtem a lovaglást, de úgy mozgott a háta, hogy nagyon nehéz volt eltalálni a ritmust.

Szerintem próbálgasd őket, de mondom olyan 165-170 cm körüli már jó lesz.

2014. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70 kg egyáltalán nem sok, nyugodtan lovagolhatsz bármilyen félvér lovon, amit alád adnak. Mivel magas vagy, előnyösebb lenne egy széles ló, még ha alacsonyabb is, de ez már részletkérdés.
2014. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az olyan lovardákban, ahol nem 3 db ló van, vagy nem egy fajtára specializálódtak minden féle ló szokott lenni, többnyire van legalább 1 kimondottan nagy is a magas vendégek miatt.

de egy 160 centis lóra is nyugodtan ráülhetsz. nőnek igen magas vagy, de férfiként ez azért nem lenne extra és a férfiak is lovagolnak valahogy...


ha te úgy látod, hogy a legközelebbi lovardában kicsik a lovak, akkor menj el a következőbe...


egyébként azt szokták mondani, hogy az az ideális ló-lovas méret, ha a ló marja a lovas szeméig ér, tehát kb 10 centivel alacsonyabb nála, de ez nem szentírás, láttunk már ilyet és olyat is, persze nem azt mondom, hogy egy huculon tanulj meg lovagolni, de egy átlag nagyló simán jó lesz neked.

2014. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 178 cm vagyok,68 kg és a lovam alig 160 cm :D Esztétikai kinézettel volt mindig bajom de mióta összeszoktunk már azzal se. 8-10 órákat is mentem már vele, semmi baja, nagyon jó kis ló (magyar sportló) minden értelemben :) lecsutakolni, felszerszámozni is könnyű, és ha néhanapján ráültetek valakit, mivel kicsi ló így sokkal magabiztosabbak, mert a nagyokon félni szoktak . :D
2014. máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!