Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnék egy lovat,...

Dodi2013 kérdése:

Nagyon szeretnék egy lovat, csak nincs helyünk. Szerintetek érdemes bértartásban tartani?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem
2014. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt neked kell mérlegelni , milyen közel van lovarda ahol tudnád tartani? Mennyi időt tudnál rá szánni hogy oda utazz foglalkozz vele majd haza?


Én pl. itthon tartom a lovam , nem szivesen adnám bértartásba itthon tudom biztonságban látom mit eszik meg tudom hogy tiszta szénát kap , friss viz mindig van előtte, az alom friss alatta , trágya rendszeresen van szedve mindenhol stb. Lehet azért van ez mert ezt szoktam meg hogy itthon van. Sajnos a közelben nincs is olyan jó nak mondható lovarda ahová szivesen elvinném. Igaz nincs pálya ,akadályok inkább a terep lehetőség adott , de hobbistaként megfelelő és remek több órás napos túrákat lehet megtenni. Hallotam már olyat hogy vannak lovardák ahol a bértartók lopkodják a holmikat egymás között, az oda vitt plusz tápból etetek több lóval is , a lónak a látogatók hülyeségeket kínáltak(csoki,nasi..stb) Persze nyilván ez nem vonatkozik az összes lovardára.

Ill. szerintem mérlegeld azt is hogy anyagiakban mennyire férne bele egy ló havi fix tartását fizetni ami jobb helyeken olyan 50e (felénk igy van) persze van 30ért is legelő vagy fél rideg. Plusz ha a lóval történik valami állatorvos sem két forint sajnos , felszerelések stb. :)


Nyilván ezek csak az én véleményeim mint itthon tartó:)

2014. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá helyed,akkor igen érdemes. Minimum havi 40 ezer + kovács, oltások ezzel számolj.

Attól, hogy nem otthon tartod, attól még hetente 4-5* illik kimenni hozzá és foglalkozni vele.

2014. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igen
2014. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"kevesebb" idő mert pl nem neked kell reggel kitrágyáznod megetetned stb plusz otthon úgyis egyedül lenne így meg lesz mellette társ
2014. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, az a baj, hogy anyuék nem engedik a bértartást.
2014. jún. 2. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért? Jobb nekik, ha nektek kell ellátni a lovat, szállítani a takarmányt, trágyát? Karámot, beállót, boxot építeni? Tán olcsóbb?
2014. jún. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes. Nem csak a bértartás kva drága, hanem még utána utazgathatsz a lovardába 420 Ft-os benzinnel... havi 60-80e Ft simán rámegy a dologra, az évi 840e, két-három év alatt elmegy annyi pénz, amiből már egész takaros kis tanyát vehettél volna, ahol tarthatod magadnak a lovat.
2014. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem sokkal solcsóbb otthon tartani lovat...Úgyan úgy megveszem a takarmány,szálast-szemest,viz, ezeken szerintem sehogy nem lehet spórolni mivel általában az olcsóbb roszabb minőség. Máshogy oszlanak meg a költségek , meg aki teheti nyáron tud legeltetni saját maga kasznállni vagy valamennyit megtakaritani belőle akár,tehát jó időben némit spórol az ember de időben több. Korábban kelni hogy ellásam , trágyát szedni,alom csere,istálló takaritás,stb..stb...De én jobban szeretem itthon tartani mint bárhol :) De ezeket mindenki máshogy látja :) Nekem nem teher az hogy el kell látnom a lovamat magamnak és nem más teszi meg van időm mindig rá , és inkább azt az időt is vele töltöm mint pluszutazással az adott bértartó helyre :)
2014. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondanám drágának, csak meg kell találni az ideális helyet. Az én lovam egész nap karámozik öt másikkal, van homokos pálya, körkarám, kétnaponta van alomcsere, a takarmány jó minőségű és pormentes, annyit kap, hogy kb. szénával van neki bealmozva, mellé lucernát és napi 6 (hat) fángli zabot. A lovász nem genyó, jól bánik a lóval, ott van napi 24 órát évi 365 nap, ha baj van, azonnal hív engem és az orvost. Hol jön ki mindez otthon kevesebből, mint havi 30 ezer (beleértve a karámot, az istállót, a lótársaságot, a homokos pályát, a 24 órás felügyeletet és csak ezután a takarmányt)? A takarmány ugyan belefér, de minden mást ki kell építeni és ugyan mikorra térül meg?
2014. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!