Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes felnőtt fejjel megtanu...

Érdemes felnőtt fejjel megtanulni lovagolni? Meg lehet?

Figyelt kérdés

Egyáltalán meg lehet? Vannak olyan iskolák, egyesületek ahol felnőttekkel is foglalkoznak? Itt nem messze van egy lovas iskola. Múltkor néztem kb 10-12 éves gyerekeket oktattak, a 16-17 már nagynak számított köztük.

35 éves vagyok és szeretnék megtanulni lovagolni. Nem akarok én nagydíjba menni, de szeretnék egy biztos, stabil lovas tudást.



2014. máj. 3. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
persze,hogy meg lehet,akár 50 évesen is. Szerintem minden iskolába járhatnak felnőttek is,hiszen úgyis futószáron kezdesz ami egyéni foglalkozás.
2014. máj. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg lehet! Az csak egy tévhit, hogy a lovaglás kisgyerekeknek való. (max. a póni) Csak hát menő, ha valakinek a gyereke "lovagol" ahelyett, hogy "csak" focizna, vagy balettra járna.

MINDEN, ismétlem minden helyen foglalkoznak felnőttekkel, soha nem láttam még olyan lovardát, amit csak gyerekeknek tartanak fenn.

Sokkal hamarabb meg fogsz tudni tanulni lovagolni, hisz TE magad akarod tudni, nem csak a szülők erőltetik rád, és muszájból mosolyogsz egy póni hátán miközben az körbe-körbe sétál.

Én is 30 múltam mire volt annyi időm és pénzem egy időben, hogy elkezdjek lovagolni tanulni. És semmi hátrányom nem lett belőle. Úgyhogy csak biztatni tudlak, mert bár nem 1 nap alatt fogsz megtanulni lovagolni, viszont nagyon sok jó élményed lesz majd ezzel kapcsolatban. Sok sikert! :)

2014. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban (kb 11-12 évesen) jártam egy szűk évet lovagolni. De aztán elköltöztünk és ez abba maradt. Sajnos ebből mára már csak annyi maradt meg, hogy melyik a ló eleje és melyik a vége.
2014. máj. 3. 10:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Az egyik bértartó nálunk most 45 éves,38 évesen tanult meg lovagolni a lányával..most már saját lovuk van 4 éve,és nagyon ért a lovakhoz.Bármi van a lovammal,előbb fordulok hozzá,mint edzőmhöz.Lovagolni teljesen jól lovagol,terepre jár csak,és eléggé ugrálós,bakolós lova van,simán kordában tartja.:)
2014. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 27 évesen tanultam meg. Minden lovardában foglalkoznak felnőttekkel.
2014. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Olvastam egy oldalon, pont erről volt szó és csináltak egy statisztikát miszerint a legtöbb ember 40 év fölött tanul meg lovagolni.Pont ez a jó a lovaglásban, hogy nem korhoz kötött :)
2014. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Előnyös, hogy erősebb a lábad mint egy 10 éves gyereknek valamint az instrukciókat is vszeg azonnal érteni fogod. Az oktatók is jobb szeretnek időnként felnőttekkel foglalkozni, mert van aki nem bírja a nyávogós gyerekeket akik megijesztik a lovakat. (Nem vszínű h elkezdesz visítani amint meglátsz egy pónit, hogy milyen cuki..)
2014. máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Meg lehet tanulni felnőttként, de egy 300-400e Ft-ot ott fogsz hagyni a lovasiskolában, mire úgy-ahogy megtanulsz, és ez a tudás utána pont semmire sem jó, tehát érdemesnek biztos, hogy nem érdemes. De ha van ennyi felesleges pénzed és nagyon unatkozol, akkor menj el!
2014. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Miért baj, ha lovaglásra költi a pénzét?


Ha 500 ezer forintot fektet bele akkor annyit! De legalább tudja, hogy mit akar!


Amikor egy gyerek elkezd vinnyogni, hogy "lovagolni" akar, és megvesznek neki minden drága csili-bili védőfelszerelést, aztán 3 hónap után már korcsolyázni akar, majd úszni, majd focizni, majd balettozni, stb, stb, stb, és 1 év alatt elmegy TÉNYLEG FELESLEGESEN akár több száz ezer forint???


A kérdező legalább nem a szülei pénzét pazarolja.


Kedves Kérdező! Van értelme, és jobban tudsz haladni, mint egy gyerek, mert jobban átlátod, kevésbé fáradsz el, és tényleg akarod.

Merre felé laksz? Mert tudnék neked ajánlani normális lovas oktatót.

2014. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sportra, szabad ég alatti szabadidős tevékenységre azt mondani, hogy nincs értelme...? Te nagyon el vagy tévedve az életeddel, utolsó előtti :)
2014. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!