Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaknál van hogy ikreket...

Lovaknál van hogy ikreket szülnek?

Figyelt kérdés
ugye általában 1 csikó születik az lenne a kérdésem hogy van-e olyan hogy 2-tő születik vagy esetleg több? mennyi volt az eddigi legtöbb?
2014. jún. 1. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, van olyan h iker. Azt már nem tudom, hogy 2-nél több lehet e.
2014. jún. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy 2 csikóval vemhes a kanca, de nagyon nem szerencsés az eset. Ilyenkor mindkét csikó satnya, gyenge lesz, mert nem tud normálisan fejlődni egyike a másiktól. Nem is szokták hagyni, végig kihordja mind a kettőt, az egyiket orvosi úton "elveretik".
2014. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ritkán előfordul ikervemhesség, telivérekben gyakoribb kicsit.

Sajnos nincs elég hely két életerős csikó kifejlődéséhez a ló méhében, ezért ezeket a vemhességeknél megpróbálják az egyik magzatot abortálni, vagy ha ez nem sikeres/lehetséges, a vemhességet megszakítani.


Ismertem egy lovat, aki így pusztult el (még az ultrahangos vizsgálatok nem voltak azon a környéken megfizethető áron). Hármas ikrekkel volt vemhes, kb. 4-5 hónapos vemhes korában beindult a vetélés, ami nagyon súlyos kólikával is járt együtt, és sajnos nem tudták megmenteni. A vetélésből derült ki, hogy három csikó volt benne. :(

2014. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ezért is érdemes a vemhesség legelején ultrahangos vizsgálatot csinálni, mert ott látják, ha ikervemhesség van és az egyiket "elnyomják", hogy a másik békében fejlődhessen.

sajnos sokan ezen spórolnak és egy kihordott ikervemhességnél nagyon kicsi az esély, hogy mindkét csikó életben marad, általában legalább az egyik, de inkább mindkettő halva születik, gyakran a kanca is belepusztul.


ezért is gáz szerintem, hogy a lovasok.hu folyton "reklámozza", amikor életben marad 2 ikercsikó és oké, hogy bele van írva a cikkbe, hogy ez nagyon ritka és nem kéne hagyni, de akkor is, mindenki csak annyit lát, hogy de cuki ikrek... ráadásul az a legmeglepőbb, hogy rendes tenyésztőknél is láttam már hírként, egy tenyésztőnek aztán igazán nem kéne az ultrahangon spórolni...


ez a legutóbbi:

[link]

2014. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért még ebben a "csodaszülésben" is látszik szerintem a hátránya a dolognak. Az egyik csikó, amelyiknek csak egy kis virág vagy csillag van a homlokán, sokkal magasabb, és a lábai is jobban tetszenek. A testvére satnyább, és mintha a mellső lábai kissé idomtalanok lennének. Hát ezért nem hagynám sose a kancámnak, hogy ikreket elljen. Még ha minden problémamentesen lezajlik, akkor se lesz minden tökéletes.
2014. jún. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek is ikrek születtek . Mind a kettő életben kifejlődve :) Nyilván az egyik ha satnyább is utol éri magát egy idő után. Láttam már egyke csikót is ami eléggé satnyán született de egy idő után utol érte magát.

De persze nem szerencsés az iker ellés mert nem mindig egézségesek a csikók vagy a kanca bánja stb :S

2014. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon ritka hogy ikrek szülessenek, általában nagyon kockázatos az ellés és nagy valószínűséggel az egyik csikó károsodottan születik illetve meg hal.
2014. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!