Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthoni tartásban mennyibe...

Kiki1999 kérdése:

Otthoni tartásban mennyibe kb. mennyibe kerül egy ló tartása havonta?

Figyelt kérdés

ló vásárláson gondolkozom és leginkább itthon szeretném tartani.

félrideg tartásban lenne mindennap dolgozna akár 2-3 órát. legeltetési szezonban pedig egésznap tudna legelni. egy 6éves magyar félvérról van szó.



2014. jún. 2. 18:27
 1/6 anonim válasza:
havi több 10ezer forint sajnos.
2014. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem havi költsége van az otthontartásnak, hanem szezonális.

Most már kaszálnak, ilyenkor kell megvenned a szénádat egész évre, hogy legalább májusig kitartson, és ugye ez nagy kiadás egyszerre. A tárolásnál oda kell figyelned, hogy lehetőleg ne érintkezzen a földdel, így csökkented az esélyét, hogy alulról vizet kapjon és berohadjon. Ha nem fedett helyen tartod, akkor akácrudakból csinálj rácsot amit téglákkal támassz alá és arra tedd a bálákat, majd mehet rá a fólia.


A zabnál ugyanez a helyzet, célszerű aratáskor megvenni az egész évi mennyiséget, ami szintén nagyobb kiadás.

Amivel fixen tudsz számolni az a kovács 6-8 hetente, illetve a kötelező állatorvosi dolgok, pl vérvétel, oltás, na meg a féregtelenítés.


Ezek az alapköltségek.

Nagy legelőn tartva a lovunk télen 3 hét alatt evett meg egy nagy körbála szénát.

Árak eléggé szórnak nagy körbála széna kb 5-8 ezer/db (ha aszályos vagy túl esős a nyár akkor 10 ezer is lehet). Kis kockabála 300-400Ft/db (nálunk egy nap 1,5 db fogyott télen). Zab 6000-7500Ft/q. Nálunk 1 etetésre másfél fándlival kapott (ezt napi 2x), sajna a súlyát nem mértem le.

2014. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én itthon tartok négyet, igaz ebből 1 darab kis póni 1 pedig egy csacsi. a másik kettő sodrott. Ők legjobban legelnek. Már régen kint vannak a legelőn nappal. este alig alig szálaznak a szénából. Abrakból csínján adok, ne fűtse őket nagyon. Dologra vannak fogva szinte állandóan. A kis póni nyereg alatt jár gyermekekkel, a szamár most egy ideje pihen, a két sodri meg kettesben járnak. Az abrakból éppen éppen egy fél fándlival ha kapnak, nem sokat. Szénát szoktam venni minimális pár bálát télre, mert magamnak is sokat kaszálok. Vannak nagy placcok a település belterületén, határában, ott mikor megnő a fű, klasszul lehet kaszálni, szépen megszárad. Muhar, tarack, talán néha lucerna is akad. Szépen megszárítom a nyáron, feltárazom a szénatartóba, aztán ott eljárja a magáét míg el nem fogy. számolni kell azért kis forinttal bármikor, hirtelen költség szempontjából.
2014. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akarod mondani "lennének" ugyanis haza nem vesz az ember egy lovat. Vagy két ló vagy egy ló meg egy póni.

Számold h egy nagy bála villázva napi háromszor kb 2-4 hétre elegendő. Abrakot is eszik ? Akkor több.

Nekem a két lovam 2 hétig eszik egy 150-es széna bálát, napközben legelnek, abrakot az erdészettől kapjuk,azt nem veszek. Télen még szalma is ,nyáron az nem kell a beállójukba. Szval nekem 12 ezer / hó ,mivel két bálát csókolnak be más takarmányozási kiadás nincs.

Igaz h most voltak körmölve 8 ezerért,oltva 14 ezerért és féreghajtva 5000ért....:P

2014. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem legelőn vannak tavasztól őszig, szerencsére szinte korlátlan lehetőségük van legelni (több hektár gyep jut lovanként) így nekem szálastakarmány nem fogy ilyenkor, csak reggel-este abrakolnak. Így kábé kijön ötezerből egy ló havonta. Amelyik komolyabban dolgozik, az ugye több, mert az jobban is abrakol.

Ősztől-tavaszig kell a szálastakarmány is, úgy 3 hétre elég egy nagy körbála per ló, ahogy írták, annak az ára igen változó. Most, kaszáláskor ha szerencsés vagy, akár 4000-4500-ért tudsz venni egy bálát, télen ez akár 12 ezer Ft-ra is megugorhat. Ezzel számolj, plusz ősztől tavaszig az alomszalmát sem nélkülözheted (ha éjjel istállózod nyáron is, akkor olyankor is kell szalma, enyémek beállóval vannak, így azt nem almolom). De ahogy írták, egy lovat ne tarts otthon, nagyon rossz neki és ha a lónak rossz, hidd el, előbb-utóbb neked is az lesz.

2014. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!