Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a ló ledobta a lovasát és...

Ha a ló ledobta a lovasát és nem kellett tovább dolgoznia, legközelebb is meg fogja próbálni?

Figyelt kérdés
Van egy elég ideges természetű lovam, és pár napja sikerült ledobnia, mert vágtában elkezdett rohanni és bakolt vagy hármat. Ez volt az első esésem róla, de más lovakról estem már rengeteget, kicsit megijedtem, de indultam volna, hogy megfogjam és visszaüljek, csak nem tudtam felállni. Egy másik lovas fogta meg és nyergelte le, engem kórházba kellett vinni, a gerincem sérült, legalább egy hónapig nem mehetek ki hozzá a lovardába, és még hosszan nem ülhetek rá fel. Megengedném addig pár ismerősömnek, hogy lovagoljanak rajta, mert sajnos nincs sok lehetőség karámozni, vagy jártatógépezni. De attól tartok, hogy emlékszik, hogy nem kellett dolgoznia, és legközelebb is megpróbálja ledobni a lovasát, és még ott se leszek, ha baj történik... Szerintetek megpróbálja legközelebb is az elrohanást meg a bakolást, vagy egy alkalomtól nem? Eddig soha nem rohant még ennyire el velem, kedves, jószándékú ló általában, csak hajlamos felidegesíteni magát "ijesztő" dolgoktól.
2014. jún. 3. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

ezt nem lehet tudni, vagy igen, vagy nem.

ha te 1 hónapig nem lovagolhatsz mindenképp javasolható, hogy addig üljön rá más, valami ügyes lovas, aki természetesen tisztában van az előzményekkel és annak tudatában hajlandó felülni rá, hogy a legutóbbi lovasa kórházban kötött ki.

egy alkalomtól nem feltétlen tanulja ezt meg, főleg, ha utána ügyes lovasoknál próbálkozik, de azok nem esnek le. azt meg végképp nem hinném, hogy 1 alkalom után veled összeköti, hogy téged ledobott és akkor nem kellett dolgozni.


egyébként meg ha nincs lehetőség karámozni, akkor más helyet kéne keresni, mert ha a ló tele van, akkor nem csoda, ha ugrándozik, ha pedig egy energikus, menős fiatal ló, nem lehet elvárni, hogy mondjuk 3-4 nap állás után amikor felülnek rá ne kezdjen tombolni.


ha egy ló nincs rendszeresen mozgatva (akár magát karámban) nem lehet vele normálisan dolgozni, mert nem veled lesz elfoglalva, hanem azzal, hogy "juhééjj, végre szaladhatok!".


te pedig gyógyulj meg és legközelebb mielőtt felülsz esetleg futószárazd le.

2014. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress mindenképp rutinos lovast,mint fentebb írták.Mielőtt felülsz rá gyógyulás után,szintén nem árt,ha előbb ráül a rutinos lovas egy fél órára.
2014. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak olyannak adnám, akinek megbízható a lovastudása és nem igazán hozza zavarba, ha rodeózik alatta a ló.

Ha te ott vagy az miben változik? Attól még annak kell megoldania a helyzetet, aki a hátán ül.

Megeshet, hogy bepróbálkozik, de ha egy határozott lovas lerendezi, akkor nem lesz vele probléma.

Viszont arra készülj fel, hogy veled még eljátszhatja ezt.

2014. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor mindenképp csak nagyon jó lovast keresek, hogy lovagolja. Én elég régóta ismerem és általában látom rajta előre, ha készül valamire, és fel tudok készülni, ha meg más ül rajta, akkor is tudok neki szólni, hogy figyeljen, mert szinte biztos, hogy mindjárt kezdi a parádét :D Ezért nem szeretem, ha olyankor lovagolják mikor nem vagyok ott, mert sose vagyok ebnne biztos, hogy más is észreveszi-e rajta, hogy hülyeségre készül. Egyébként kényszerből vagyunk csak olyan helyen ahol nincs karámozás, mert pár hónapig megszorultunk kicsit anyagilag, és át kellett vinnünk egy olcsóbb lovardába. Szerencsére nemsokára vissza tudjuk vinni a régi lovardájába, ahol napközben végig óriási területen lehet sok másik pacival, ott sokkal nyugodtabb, meg közelebb is van, és minden nap meg tudom látogatni. :)
2014. jún. 4. 16:38
 5/5 anonim válasza:

A mi lovunk olyan például hogy leesett róla valaki utána le akarta dobni és ugrált ,rugott meg minden , de ha én ültem rá olyan volt mintha kicserélték volna ( én egyszer se estem le róla ...addig) persze aki leesett róla nem lett komoly baja és visszaült rá és ha kemény kézzel bánt vele akkor az első 10 percbe ugyanúgy rugott meg minden de ha akkor nem esett le akkor aztán tökélesen viselkedett

ez lótol is függ

2014. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!