Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha leestem és nem ültem...

Ha leestem és nem ültem vissza, legközelebb is meg fog próbálni "ledobni"? Mekkora erre az esély?

Figyelt kérdés
Egy kisbéri a lovam, de nagyon megbízható, kantár nélkül is szoktam lovagolni. Múlt héten nem futószáraztam le eléggé és sokat volt előtte bezárva, megugrott alattam, elkezdett bakolni és leestem. De úgy fájt mindenem, hogy nem tudtam visszaülni. Zúzódásokat meg ínhúzódásokat sikerült és még most is kímélnem kéne de nagyon szeretnék már lovagolni megint, viszont ha emlékszik hogy múltkor megúszta az edzést a hisztivel és leesek megint, az nagyon rosszat tenne az amúgy is összetört testrészeimnek. Szerintetek meg fogja próbálni ugyanazt? Jól lefutószáraznám előtte. És amúgy jól képzett lóról van szó, mert A szinten versenyzett díjlovaglásban, szóval rendesen be van lovagolva csak eldobta az agyát. Én se vagyok kezdő, tehetségesnek gondol az edzőm, tudom általában irányítani, de még csak egy hónapja az enyém és nem régóta lovagolok, úgyhogy nem tudom, ilyenkor megint megpróbálna-e kiugrani alólam.
2013. nov. 28. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha jó köztetek a kapcsolat, és jóindulatú a paci, akkor nem fog. csak tényleg mozgasd le előtte :)
2013. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ . Van amelyik ló utána rápróbáll hogy kibújjon a munka alól. Van amelyik nem.Nemlehet igazából tudni. Mindenesetrre ha leesel róla újra ülj vissza. Én alig tudtam felállni és visszaültem. Énis megúsztam zúzódással. Attól függetlenül hogy visszaültem következő alkalommal rápróbált (nem a sajátom) . Nemestem le. Utána megse próbálta. Ha rápróbáll újra megpróbálsz fentmaradni amiután megfogtad egy határozott csizma és tudni fogja ki a főnök ;))
2013. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs hogy ezt mondom, de erre mondják pontosan azt, hogy hülye ötlet volt lovat venni.

Természetesen van rá esély, hogy megprobál ledobni, mert tél van, keveset mozognak a lovak és rendkivül nagy hiba (kezdő hiba volt), hogy nem ültél rá vissza, mert ezt a viselkedést azonnal le kell állítani. Mivel nem ültél vissza, a ló nyert, és rájött, hogy csak le kell dobnia és nem jár érte következmény. Sajnos ilyenkor nem azt kell nézni hogy mid fáj, ha fel tudsz kelni a földről akkor igen is vissza kell ülni.

Legközelebb alaposan mozgassátok le, üljön fel rá először az edződ és utána már talán kevésbé lesz gond.


Amúgy az A kategória az nem egy hú de nagy képzettségre utal :D Az csak egy alap kategória, az "E" mint előkészitő versenyszám van csak alatta.

2013. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Napi szinten kéne mozgatni, méghozzá a lónak megfelelő minőség és mennyiség arányban, akkor nincs gond, hogy nem futószáraztad eléggé, mert felesleges is futószárazni (pl. ha meg tudod beszélni az edződdel, hogy amikor nem tudsz kimenni a lóhoz, akkor használhatja a lovat 1-2 órára, cserébe 1 órát ad neked féláron, vagy bármi). Heti 1 pihenőnap ráfér persze.

Egyébként normál esetben a ló nem akarja letenni a lovast, ha szánt szándékkal, rosszindulatból le akar tenni, ott valami hatalmas nagy baj van. Legutóbb jókedve volt, hogy végre mozoghat, te nem vagy olyan szinten még, hogy "vele örülj", ezt jártad meg, ha nem görcsölsz rá, nem lesz baj. Ha rámerevedsz, hogy te jó ég, most mi lesz, akkor ő is azt fogja lesni, mitől félsz, és persze, hogy mindentől megijed... DE, akkor se letenni akar, az legfeljebb következmény lehet. Ha nagyon félsz, előtte üljön fel az edződ.

2013. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem félek, nagyon szeretem, de egyszerűen nem tudtam visszaülni, ketten segítettek, hogy a pályáról ki tudjak menni. Vasárnap már fel szeretnék rá ülni, addig futószárazom csak, így se olyan nyugodt de legalább felkészülök előtte és odafigyelek. Nincs nála nyugodtabb ló, az életemet rá merném bízni amúgy általában, nem értem mi ez az idegbajos viselkedés egy hete, futószáron is csak rángat meg rohan de remélem hogy csak valami átmeneti és h megint minden nap lovagolhatom majd akkor elmúlik :)
2013. nov. 29. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!