Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patkóval betonon?

Patkóval betonon?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy ha beton úton közlekedek lóval az mennyire ártneki? Persze csak LÉPÉSBEN se ügetni se vágtázni nem szándékozom , csak lépésbe is lehet baja a lábának? Plusz a patkón van sarok is mivel álltalában csak terepre járok és a kovácsom szerintem jobb ha ilyen terepeken van ez betonon okozhat problémát?

2014. jún. 12. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
valamikor amugy is muszaly a kozlekedes miatt betonon mennie.ne eroltesd meg es igen lepesben. borzalmas lattam egy lovast az vegig szaladt a loval vagy ezerrel a betonon hat szegeny lo.meg a nyereg majdnem a lo nyakaba volt
2014. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem a kovacsod kerdezd meg .lehet olyan patkot csinal ami birja a betont.
2014. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lépésben semennyire nem árt.
2014. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ti hol közlekednétek lóval , járdán vagy az úton?
2014. jún. 12. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi lovunk sokat kocsizik, így négylábra van vasalva és simán elközlekedik patkóval betonon is. Pont ezért van patkolva, különben elkopna a patája.

Nekünk nem sarok van bent, hanem vídiás stift, ami ugye jóval kisebb, és nem olyan nehéz pl ilyen [link] (a gomba alakú megy a sarok helyére, a henger meg előre). Ezzel nagy sárban is simán el lehet közlekedni.


Ízületek szempontjából inkább a séta javasolt. Ha lóháton megyek és úton, akkor igyekszem a szélén a porban közlekedni. Bár ha terepezek igyekszem minél kevesebb aszfaltos utat használni, viszont nálunk ebben a szárazságban az anyagos földes utak is betonkeménységűek.

2014. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem javasolom a járdát, ha csak nem akarod kiváltani a lakók rosszindulatát. Felénk is volt egy két lovas, aki ott közlekedett és cseszték összeszedni a lószart, aztán jött az általánosítás, hogy milyen bunkók a lovasok, meg hasonlók. Én ezért is lovagolok az út szélén, akkor is ha járda van, esetleg kerékpár úton, de akkor is ha ürít a lovam, akkor lerugdosom a citromot a fűbe és nem hagyom ott. Ha idegesebb a ló, akkor meg inkább leszállok és vezetem, ha nem akarok balhét.
2014. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lépni léphetsz rajta,nyilván a homok a legjobb vagy a rugózó talaj,a merev beton vagy aszfalt nem ideális,de lépéstől nem lesz baja.
2014. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!