Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pata töredezésre mit ajánlotok?

Pata töredezésre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem a nagyon durvák közé tartoznak,de azért látszik rendesen.Valami vitamin,por,pataerősítő,zsír,olaj?És ha igen ,akkor honnan szerezzek?
2014. jún. 23. 19:07
 1/7 KGabi0000 ***** válasza:
Patazsír segít,szinte minden lovasboltban kapni.
2014. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úgyhallotam ,hogy a patazsír szárít:/
2014. jún. 23. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha száraz patára kened. Előtte jól áztasd be, vizezd be, utána kend rá :)
2014. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a patazsír a repedezésen már nem segít, csak meggátolja, hogy tovább repedezzen, valóban jól beáztatod (közben lekeféled) vársz kb 3-4 percet, amikor már "mattul" a patája, akkor kened rá. csak száraz időben, esős időben nem engedi be a nedvességet. (extra sáros lucskos időben is jó, mert akkor pont jól jön, hogy kint tartja)


belsőleg biotin (esetleg kerabol, de az már sokkal durvább), lovas boltokban lehet venni, rendelni. sajnos drága, de csodákat művel a patával, szőrrel is.

2014. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Biotin valóban segít a töredezett patán, és valóban nem olcsó. Azonban végeztem egy kis kutatást, aminek az alapja egy biotin termékeket összehasonlító írás volt. Ez 9 terméket hasonlít össze. Ár-érték-használhatóság kombóból a Foran cég Hoof Aid Powder jött ki győztesen.

[link]

2014. jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lovasok.hu-n is van összehasonlítás, elég bonyolult, mert nem csak a biotin tartalom segít.

Azonban arra számíts, hogy bármilyen takarmánykiegészítő is csak hónapok múlva mutatja a hatását.


Talán gyakoribb körmölést tudnék még ajánlani.

2014. jún. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

KERABOL

10 ml naponta, nincs kellemes szaga szerintem de eddig minden ló megette (lehet csak nekem nem tetszik a szaga :D) Az enyémnek hamar tönkremennek a patái (alapból nagyon érzékeny jószág) és ez segít.

Pataolaj. Szerintem jobb mint a zsír. Mosd le a lábát, várj egy kicsit hogy ilyen mattos legyen aztán kend rá. Ilyenkor amikor meleg lesz meg szárazság hamar tönkremegy a pata úgyhogy sokszor kell lekenni nekik (mármint többször mint pl télen)

2014. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!