Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lószállítóra való felküldés?...

Lószállítóra való felküldés? Természetes lókiképzéssel.

Figyelt kérdés
A lovam nem hajlandó felmenni a lószállítóra. Próbáltuk finoman és durvábban is. Eddig mindig felraktuk de azt szeretném ha megértené hogy fel kell menni. Versenyezni szeretnék vele így egyáltalán nem mindegy mennyi időbe tellik és mennyire fárad el közben. Most szeretném kipróbálni a természetes lókiképzéssel. Tudom hogy az csak az út vége lesz hogy esetleg fel tudom küldeni de mást már nem tudok kitalálni. Ezért olyan oldalak és videók érdekelnek ahol ennek utánna tudok olvasni.
2014. jún. 27. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Google

Egyébiránt van egy olyan dolog, amit úgy hívnak türelem. Csodákat tesz, ha kiváros azt a félórát, míg egyet lép előre, és sok félóra múltán fent lesz a szálítón. Ez így működik a szentséges atyaúristan csodamódszerét használod akkor is.

2014. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen így kezdődött. Gyere lesz zab. Feljött. Aztán utána 3 perc könyörgés... 10 perc... fél óra. És bármilyen hihetetlen tudja mi van. Megtanulta. Egyszerűen NEM AKAR. Márpedig ha valamit 5-600 kg nem akar az ellen nem sokat lehet mit tenni. Azt szeretném vele megértetni hogy neki ezt gondolkodás nélkül meg kell tennie.

De igen. Roppant hasznos volt ez a válasz...

2014. jún. 27. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom tudsz e angolul, de ha nem, akkor is érthető végülis. Én még nem próbáltam, de nem tűnik rossznak ez a módszer.


https://www.youtube.com/watch?v=vhBXYeoe7oA

2014. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) az eleje aranyos és ismerős :D Majd kipróbálom ezt is.
2014. jún. 28. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: azt írod, eleinte fölment, aztán egyre nehezebben. Amikor még viszonylag könnyen fölment, utána utaztatok is? Mert lehet, hogy szimplán az a baja, hogy totál kellemetlen neki az utazás. Nagyon összetett dolog a lószállítás, kevés sofőr képes úgy vezetni, hogy az a lónak teljesen rendben legyen. Lehet, hogy itt van a hiba.

Egyébként a természetes lókiképzők se humbuggal küldik fel a lovat, hanem fölviszik ahogy sikerül és addig gyakorolják, folyamatos pozitív megerősítés mellett, amíg a lónak buli lesz a szállítás.

2014. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen utaztunk is. Most próbálom rutinná tenni neki hogy nem csak akkor viszem fel ha utazunk. Menet közben általában nyugodtan áll, nem venni észre hogy toporogna.

Tudom hogy a természetes lókiképzők tudják mit csinálnak. Van ismerősöm aki szabadidomító. Egyszer megkérdezték hogy hogyan viszi fel a lovat a szállítóra. Erre ő azt mondta hogy felküldi. Tudom hogy nem úgy megy hogy holnapután simán felküldöm a szállítóra de hátha ragad ránk valami és könnyebb lesz idővel.

2014. jún. 28. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Most akkor jöjjek annak az "ismert" szabadidomítósnak a példájával, akinek csak szedálva lehet a lovát a szállítóra feltenni...? Mintha csak ők tudnák a lovat a szállítóra felküldeni...nem is tudom, hogyan szállították a lovakat, mielőtt feltalálták ezt a fogalmat...


Komolyra fordítva a szót. Ha eddig mindig felraktátok, az jó. Naponta vezesd fel rá, kösd meg és adj neki pár falatot enni. Azt is kipróbálhatod, hogy már előre bekészítesz neki némi harapnivalót. Ha minden nap veszed a fáradtságot és felvezeted, idővel magától fel fog menni, ahogy a boxba is bemegy akár magától is, hiszen minden nap csinálja.

2014. jún. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az eleje kicsit érdesre sikeredett a válaszodnak. Én totál "hagyományos" módon tanultam lovagolni. Sőt... amikor felkapott lett a természetes lókiképzés mondta az edzőm hogy menjenek be az egyik problémás lóhoz aztán sutyorogjanak neki. Én csak azt nem szeretem ha a két "tábor" elítéli egymást. Attól hogy valami "hagyományos" még nem azt jelenti hogy szétverik a lovat és csak rossz dolgok érik. Ha így lenne régen nem mennénk a lovakkal semmire. Mind a két részen van jutalmazás és büntetés is.

Aztán elolvastam a második felét az írásodnak és szerintem totál eggyet értünk. Én is erre gondoltam csak a felvitelnél akartam valami mást kipróbálni hátha a lónak jobban bejön.

2014. jún. 30. 09:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!