Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fél patkóját lelépte, mit...

A fél patkóját lelépte, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Mind a 4 lábán speciális gyógypatkó van a lovamnak, ebből az egyik mellső lábáról lépte le (így most a két mellső patája máshogy áll, mert az egyiket megdönti kicsit a gyógypatkó, a másik meg meztelen). A patkót hiába kerestem, nem találom. A kovács szerez új patkót, és jövő hét végén megpatkolja, de addig mit csináljak vele? Karámba járhat így? Lovagolni lehet rajta? (Napi 15 percet lovagolom általában és nem vágtázok vele, mert sérülés miatt nem szabad). De nem tudom, hogy így félpatkósan mennyit szabad mozognia? Tegnapelőtt lépte le, azóta csak kézen sétáltattam 15 percet, meg ügettem vele pár percet, és néhány órára kiengedtem karámba.
2014. jún. 27. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kellene, hogy sokat mozogjon, mert az egyik fele alacsonyabban van, mint a másik, ebből nem sok jó sülhet ki. A kovácsod nem tud semmilyen átmeneti megoldást javasolni erre az egy hétre?
2014. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell sos a kovács. A mi kovácsunk ilyen esetben azonnal (1 napon belül) kijön és segít. Nem tudod megdumálni a kovácsoddal, hogy eléggé sürgős a dolog, akár felárért is, de jöjjön ki hamarabb?

Én tuti nem lovagolnám, de karámba kiraknám, úgy kevesebbet árt magának, mozognia meg úgyis kell, plusz az se jobb, ha így álldogál a bokszban. Csak ne terheld, ne ülj rá.

2014. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

semmiképp se lovagolnám, kovács nehogy már 1 hét múlva jöjjön ki, gondolom a 4 gyógypatkó se volt olcsó, az nem "garancia" ha bő 1 hét múlva jön ki... 6 héten belül illik minél előbb visszaütni a patkót!


én kicsi karámba tenném, hogy túl sokat ne szaladgáljon, de azért tudjon mozogni.

2014. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!