Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudtok ajánlani ilyen...

Mit tudtok ajánlani ilyen betegségre?

Figyelt kérdés

Az a problémám van, hogy a 20 éves lovam napi szinten köhög. Mikor lovagolva van, akkor nem szokott, de utána már igen.

A szénát szoktam vizezni, tegnap futtattam,és úgy sajnáltam, mert annyira nehezen vette a levegőt, hogy megszakadt a szívem. A doki már adott neki 2 alkalommal 3 szurit, rá is hagyta egy kis időre, de utána újra előjött. Minden nap legel, tehát friss levegőn van. Annyira aggaszt ez a dolog, egyszerűen nem találok semmi megoldást, hogy mit lehetne vele csinálni. Van ötletetek?

Előre is köszönöm szépen :)


2014. jún. 30. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor minek "futtattad", ha megszakadt a szíved?

Alaposan ki kellene vizsgálatatni a lovat (endoszkóp, stb) és az eredménytől függően kezelni.

2014. jún. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, alapos kivizsgálás kell. Lehet daganat is,vagy lehet RAO-s, vagy még jó pár betegség.


Milyen színű a lovad?

2014. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

valószínű kehes a lovad, 20 éves korában már amúgy se illene "futtatni", talán már lovagolni se.

szerintem ez már bőven nyugdíjas kor, megszolgálta a békés napokat.

vegyél inkább mellé egy fiatalabb lovat, Ő meg hadd legelésszen, amíg ideje engedi.

2014. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A futtatás után vette csúnyán a levegőt, rá is hagytam, és bevittem.

És nyárifekete színű :)

2014. jún. 30. 17:50
 5/8 A kérdező kommentje:
ÉPpen 3 hónapos a kiscsikója:)
2014. jún. 30. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez lehet a kehesség előszobája is. Adj neki egy vödörbe feloldva 2 ACC-t, ha köhög. Viszont tényleg komolyabb kivizsgálás kell az okok feltárására, mert sok oka lehet, és eredményesebb, ha a kezelés célzott.
2014. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolj csak bele, ha téged jó alaposan megfuttatnak, utána te is nehezen/nehezebben veszed a levegőt. :)

Az én lovamnál a nagyobb por hatására szokott előfordulni a köhögés, de szoktam neki szárazabb időben borsmenta teát adni amit külön ajánlanak is köhögésre, emellett remek gyulladáscsökkentő is.

2014. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom :))
2014. jún. 30. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!