Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha napi szinten köhög a...

Ha napi szinten köhög a lovam, attol meg lehet futtatni meg lovagolni rajta, vagy mar ne csináljak vele semmit? ( 19 eves)

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kehes. Munkára már nem igazán fogható, max lájtos séta, de de az se sokáig.

Figyelni kell mert előbb utóbb rájöhet ilyen asztmás roham is és akkot gyógyszerezni kell.

2014. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben :(( es te milyen gyógyszert tudnal ajánlani?
2014. jún. 30. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Már megírtuk, hogy állatorvos tisztességgel ki kell vizsgálja, nem?


Egyébként mit jelent az, hogy "futtatni"?

2014. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, jo rendben:)

Én a futtatás alatt a futoszarazast ertem :)

2014. jún. 30. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Állatorvossal meg kell vizsgáltatni, és ő eldönti, hogy mit lehet és mit nem, illetve milyen gyógyszerrel javítható.

A kehesség nem gyógyítható (amennyiben az a baja), viszont szinten tartható.

Ha még a korai fázisban van odafigyeléssel és könnyebb gyógyszerekkel, teákkal kezelhető, viszont később szteroidokra lehet szükség.


Milyen a talaj ahol futószárazod, lovagolod? Ha könnyen porzik, akkor lehet füves területet kéne keresned, illetve locsold fel, hogy ne poroljon.

De mielőtt bármit is csinálsz állatorvos!

2014. júl. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 19 eves a lovam es kohog. Eleg csunyan, o allergias sajnos eleg sok mindenre. Erdemes lenne kivizsgaltatnod, mert nem kehesseg az egyetlen. Az allergias kohogesunknek az a jo ha felszakad a valadek, ezert is muszaj dolgozni vele hiaba kohog. Egyebkent fitocavallot vegyel neki, en is azt adok. Ez egy gyogynovenyes keverek, kulonbozo bajokra lehet kapni oket.
2014. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm szépen a tanácsokat:)

( az utolsó előtti válaszolónak a kérdésére: nem porzik a lovaglópályám, szerintem azzal nincs gond) :)))

2014. júl. 1. 23:00
 8/8 EAdri93 ***** válasza:
Szia. Nem biztos hogy kehes, de lehet kezdődő kehesség is, ami kialakulhat por vagy pollen allergiától is (az én lovam por & pollen allergiás) ami ezen segíthet (nálunk szinte "sivatagi" homok talaj van ami , ha nyáron nem esik az eső 1-2 nap múlva iszonyúan porol, akkor is ha árasztva van vízzel csak 3 cm re ázik át) és a pollentől is köhög (allergia), számít az is hogy milyen tartástechnológiábanvan & hány éves a ló? vannak-e társai. a szénát locsold minden etetés előtt vagy ha van rá lehetőséged áztasd, gőzöld de mindenképpen vizezd be hogy ez lefogja a port, próbálj meg minél kevesebbet porolni a környezetében, nekem az abrakot is vizezve kapják, időszakosan köhög. Adhatsz neki fitocavallós gyógynövényeket, ezt egyénileg állítják össze, és nagyon jó, abrakba teafiltert kiszakítod és a teát bele rakod meleg vízzel (hársfa, borsmenta, kamilla, csipkebogyó nagyon jó) télen langyos vizet itass, azt szívesebben is fogyasztják, méz is jó, és van a leovetnek egy kimondottan köhögéscsillapító szirupja a bronchial elixir, fluimucil, acc is jó, fokhagyma, és vannak kimondottan légzéskönnyítő tápok, müzlik, én ezeket kipróbáltam hasonló esetekben, és bátran ajánlom. Ha kérdésed van, írj. Huzatot ne kapjon. A szemre pedig kamillatea 1x i alkalmazással, és patikában kapható sima szemkenőcsöt nyugodtan használhatsz.2x kentem be a szemét hasonló helyzetben és teljesen elmúlt a gyulladás. Ha kérdésed van írj nyugodtan
2017. nov. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!