Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges hogy veszek egy...

Lehetséges hogy veszek egy Hucul fajtájú lovat. És nemtudom hogy kb hány kg szénát adjak neki egy nap, és hány kiló abrakot?

Figyelt kérdés
És hogy elég igénytelen ez a fajta télen amikor 0 C° fok alá csökken a hőmérséklet be kell zárni az istállóba? Tudtommal jól bírja a hideget.

#takarmányozás #Ló.ellátás
2014. júl. 3. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell még az a ló... azért ha valaki lóvásárláson gondolkozik, annak illik tudni, hogy a kaja mennyisége attól függ hogy mit/mennyit dolgozik a ló. ha csak áll, vagy heti 1x felülsz rá elég kitenni a legelőre, nem kell neki több, télen meg széna legyen előtte egész nap. ha többet dolgozik akkor lehet gondolkozni az abrakon, de mi azt sem fogjuk tudni megmondani. és nem, nem porcelánból van a ló hogy 0 fok alatt megfagyjon. a lovak -10-15 fokot is jól bírják, ha ridegben van tartva. ha alapból nem, akkor este istállóba kell tenni, és kész.
2014. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha lovat szeretnél, mindenféleképpen olvass utána nagyon alaposan, mivel nem lenne jó, ha tudtodon kívül is állatot kínoznál. Biztos vagyok benne, hogy neten nagyonsok féle infót meg tudsz találni a tartásukról, vagy bármivel kapcsolatban. :)


Kellhet az a ló, nem értek egyet az első kérdezővel. Az tudja szerintem csak ilyen profin, aki évek óta lovakkal foglalkozik. Sok mindenre az ember csak úgy jön rá, ha csinálja.

De azért előtte tényleg olvasgass utána!


Remélem segítettem. Majd egyszer én is szeretnék egy pónit, ha lesz saját házam mondjuk egy réthez közel, de ilyen dolgokba még én sem gondoltam bele. Na majd akkor utánaolvasok :)

2014. júl. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hucul igénytelen, primitív fajta. Ha ridegben tartod, egy beállóval bőven kielégíted a komfortigényét. Ha jó legelőn van, és csak könnyű munkát végez, nagyon abrakra sincs szüksége, de ez tartás közben kiderül. Úgyis látod, milyen a kondija, és menet közben szépen be tudod állítani.
2014. júl. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlanám a tartást olyannak, aki ilyen kérdést tesz fel, otthon legalábbis semmiképp. Addig ne legyen "lehetséges", hogy lovat veszel, amíg ilyen kérdés felmerül, vagy legyen bértartásban legalább az első hónapokban.
2014. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Nézegettem huculokrol de sehol nem találtam ilyenekkel kapcsolatos infót.
2014. júl. 7. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!