Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hucul ló jó hobbi célra?...

Hucul ló jó hobbi célra? Vélemények és tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tereplovaglásra/lovastúrákra jó? Esetleg hobbi szinten lovasíjászatra? Hány kilóig lehet rajta lovagolni?

2014. márc. 21. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisebb lovasnak jó ezekre. 70-80 kg kb... lótól is függ,milyen alkatú.
2014. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nemhogy jó, de szerintem az egyik legjobb. A testalkata, a szívóssága, a kitartása pont azokra a célokra a legjobb, amiket írtál.
2014. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Terepre, túrára a hucul remek választás. Zömök, szívós, biztos léptű. Nem egy idegbajos fajta, ha korrektül be van lovagolva, lovasíjászatra is jó. 80 kga maximum, amit bírnak körülbelül. A magas lovas viccesen néz ki rajtuk, de a zömök, erős alkatuk miatt elbírják. Én túráztam hucullal, teljesen rá tudtam magam bízni, pedig nagyon fiatal volt. Sosem estünk el, pedig durva helyeken jártunk, bármilyen körülmények közt számíthattam rá, nem rohant el, nem maradt le, nem ijedt meg, csak a mozgását kellett megszoknom, mert szaporázott nagyon. Más huculok is mind ilyen tündérek voltak, akikkel találkoztam. Ezek a személyes tapasztalataim, biztos vannak rosszabb természetű lovak is, de én nagyon szeretem a fajtát, épp most gondolkozom egy hucul ló vásárlásán, mert a sportlovammal nem tudok túrákra járni.
2014. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%

Utolsó, milyen sportló az, amelyikkel nem lehet túrákra járni? Vagy milyen túra, hogy sajnálsz rá egy sportlovat? Ez érdekes számomra....

Kérdező, a hucul az egyik legönfejűbb, legmakacsabb, legnehezebben kezelhető lófajta. Hobbi szintű lovaglásra, íjászatra, túrákra egy jól belovagolt kisbéri sokkal ideálisabb választás.

Volt már dolgom hucullal, a térképről le lehetne kergetni velük, pedig ha valaki, hát én aztán lóbarát vagyok. De hucul a portára se jöhet nálunk. Még bértartásba se vállalok ilyen ostoba állatot.

Mindig mondtam, hogy a magyarok ha valóban ilyen lovakkal jöttek volna a Kárpát-medencébe, még azóta se értek volna ide... Egyetlen hucul beütésű ló van, akit megtűrök itthon, az egy hucul anyából, arab apából származó lovacska, aki a kövérségén kívül semmit nem örökölt az anyjától. Így ő rendben van. De hidd el, nem akarsz te annyira kicseszni magaddal, hogy hucult vegyél. :-) Van millió lófajta, amelyik terepre, túrákra abszolút tökéletes. Inkább válassz valami mást.

2014. márc. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a hucul a legjobb választás ilyen feladatkörökben! Nyilván meg kell szokni a jármódját-kicsit pattogós- de mind terepre , lovasíjászatra kiváló. Én ezt tapasztalatból mondom, egy fél évig szőrén lovagoltam huculokat terepen, és lovasíjászatra is használtuk őket.
2015. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!