Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lónak elég 12m×7m-es legelő?

Egy lónak elég 12m×7m-es legelő?

Figyelt kérdés
És egy beálló hogy tudjon hűsölni..stb..

2014. júl. 16. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Bőven elég.
2014. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
De amugy az se baj ha nagyobb hogy tudjon futkorászni, de ez legeléshez elég
2014. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem elég. legelő: ló/hektár. itt még kimozogni sem tudja magát, nem hogy egy jóízűt legelni minden nap...
2014. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem elég. Egy ekkora területet 1-2 nap alatt lerág, aztán adhatnál neki szénát, mert szét is lenne taposva. Meg beállót is szeretnèl az is legalább 3*4 vagy 4*4m-es. Legalább fél hektárral számolj (kb 70*70m). Ekkora területen már van mit legelni és beállónak is van hely, meg mozogni is tud. Az általad leírt területen egy póni sem érezné jól magát, nem ám egy nagy ló
2014. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez egy kis karám. Annak jó, hogy kint legyen, ne bent. De legelőnek nem nevezném, szénát bőséggel kell kapnia mellé.
2014. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha csak ekkora helyed van neki, akkor inkább vidd bértartásba, mert beállóstól kb olyan lenne, ez, mint egy angol box, de legelő semmiképp.
2014. júl. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Ez még karámnak is irtó pici. Legelő? Két nap múlva nem lesz rajta fű egy szál se.

Ekkora kifutóba még kutyát se tartanék huzamosabb ideig, nem hogy lovat.

2014. júl. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 x) ***** válasza:
Én is pont erre gondoltam, a kutyámnak nagyobb helyigénye van ennél.. Karámnak esetleg elmegy, de még ahhoz is kicsi, hogy szaladgáljon benne egyet a ló.
2014. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, a lovak java része megkötve éli le az életét...esetleg kap egy boxot, és esetleg benne egy koszos ablakocskát...talán hébe-hóba kiviszik legelni...az, hogy szeretnél neki egy "szobácskát" saját udvarkával, nagyon jó gondolat, sokkal jobb, mint egy istállóban/boxban kuksolni. Természetesen a legelő (min.1ha) lenne a legjobb, de mint írtam, ez nem sok pacinak adatik meg...biztos sokan fognak ezért lekritizálni, de szerintem elég lehet. Amikor viszont van lehetőséged, engedd szabadjára is. Ha ügyes vagy, és jó kapcsolatot alakítasz ki vele, akkor gond nélkül el lehet engedni egy nagyobb szabad területen....ráadásul te is rá tudod ezzel kényszeríteni magad arra, hogy szabad levegőn légy...kimész vele, elengeded, tudsz virágot szedni, fotózni, napozni, vagy csak benne gyönyörködni stb...és Vele lenni...aki a bértartást tanácsolja, én bevallom őszíntén, nem támogatom...gyereket sem azért szül az ember, hogy másnál legyen, és csak amikor kedve van, akkor menjen el hozzá (pedig sokan erre vágynak)...tömbben is fel lehet nevelni, kertesház nélkül...egy ló pedig olyan, mint egy gyerek...minél többet vagy vele, minél többet játszol, foglalkozol vele, annál kezelhetőbb, okosabb, tanultabb lesz, ha a "munkát", amit végeztetni akarsz vele játékként kevered a kiképzésébe, szivesen fog az új dolgok elé állni...utálom a lóval való foglalkozást munkának hívni (a gyerekre is rászólsz, ha pl. társas közben csalna, vagy amikor épp szinezőt színez, kimegy a vonalból...vagyis az akaratod erőlteted rá)...nemrég egy színdarabban kellett fellépnünk...2 hét alatt felkészítettem rengeteg játékkal...úgy viselkedett, mint aki abban a miliőben nőtt fel...nekem sincs nagy udavra (bár azon vagyok, hogy végre meglegyen az ára, és vehessek), de amit tudok, megadok neki...önetetős széna, önitatós friss vízellátás (a cső úgy van elvezetve, hogy sose legyen hideg a vize nyáron, bár télen csak langyos vizet+teát kap vödörben, elkerülve az önitató elfagyását)...úgy van megcsinálva az udvarkája, hogy szinte teljesen körbe tud szaladgálni a szobáján kívül, nézelődik, kíváncsiskodik...amíg nincs legelője, addig csak ki van kötve legelészni napközben, de minden nap futkározhat (bár ez az esős idő...igaz?!)...ahova tudom, magammal viszem...sosem vagyok csak akkor vele, amikor tanítom/nevelem...összefoglalva: az ötlet nagyon jó (persze nem kiváló), főképp, ha otthon tartod, így mégtöbb időt tudsz vele tölteni, akár mellette tudod megírni a leckét, vagy megmosni a befőttnek valót :-)

Jó helyen boldog tud lenni a ló, többhektáros legelő nélkül is...

2014. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 x) ***** válasza:
70%
Na azért az utolsó válaszoló kezei közé se adnám a lovamat... Annál nagyobb baj nem igazán lehet, mint hogy a ló nem tudja elkülöníteni a munkát és a játékot. Ennél jobban kevés dologgal lehet elcseszni. Tudod a ló meg a gyerek között az a nagy különbség, hogy a gyerek nem öl meg, ha elcseszed. Egy 500 kilós ló viszont rendesen helyre tudja rakni az embert. Nem tudom milyen birka lovad lehet, de nagyon szerencsés vagy, hogy még nem intézett el. Nem bántásból mondom, inkább tanácsként.
2014. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!