Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények mexikói kantárról?

Vélemények mexikói kantárról?

Figyelt kérdés
Az, hogy az átlós szíj fogja a száját az mennyire zavarja a lovat? Vagy az hasznos?
2014. júl. 21. 21:53
 1/3 anonim válasza:
Szerintem nem zavarja az ugyan olyan érzés lehet mint amikor kis orrszíjat raksz rá :) Ha meg nem szoktál hozzá kis orrszíjat használni akkor nem húzod erősre (Jó azt az erőset nem úgy értem hogy kiszorítod a lóból a vért hanem hogy ne lötyögjön)Szóval csak becsatolod úgy hogy két ujjad be férjen a szíjba. Én egy olyan lovat lovagolok aki külföldről lett behozva és be volt lovagolva de kocsiba ment..Elkezdtük lovagolni rendes kantárral majd amikor egy kicsit komolyabb edzés folytattunk nála akkor raktuk rá csak kipróbálni és nem zavarta nekem nagyon tetszett már csak azért is mert nagyon jól néz ki ^^ :3 :) A lényeg hogy szerintem nem fogja zavarni csak ne legyenek szorosak a szíjak :) akkor tuti nem!!
2014. júl. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel ellenzem a kisorrszíjat és a szoros orrszíjat is, így nem látom értelmét a mexikói orrzónak sem, csak olyan szempontból, ha a lovas a ló száját be akarja csukni. Ezzel szemben én úgy gondolom, hogy lovagoljunk úgy, hogy a ló ne nyissa ki a száját és probléma megoldva.
2014. júl. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam több helyen is, hogy a légutakat jobban szabadon hagyja, több oxigént tud egy levegővétellel beszívni, habár a kisorrszíj ugyan úgy ott van, és lezárja az orrjáratokat szerinem. Igaz, még nem próbáltam, de szerintem is szuperül néz ki egy finom fejű lovon :)
2014. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!