Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 80 kg vagyok, elfeljthetem...

Ha 80 kg vagyok, elfeljthetem az ugratást?

Figyelt kérdés
Az ugratás hogy van súlyhoz kötve? Nyilván a ló se mindegy, de 80 kg sok? Még nem ugrattam, sima lovagláshoz meg nem sok.

2014. júl. 22. 13:54
 1/4 KGabi0000 ***** válasza:
Nem sok,legfeljebb ha zsoké akarsz lenni,akkor gond,de nyugodtan ugratgatsz.
2014. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég sok, a legtöbb lovardában 80 kg felett nem is oktatnak. Ugratásnál pedig a ló is komoly erőkifejtést kell, hogy végrehajtson. Mindazonáltal 80 kg-vel még lehet lovagolni, nagytermetű, testes, erős lovon még ugratni is. Azonban minél nagyobb, zömökebb egy ló, általában annál lomhább. A versenyeken nem fogod tudni legyőzni a kicsi, filigrán, fordulékony lovakat, de ugratni lehet, ahhoz nem vagy túl nehéz. Apukám kb 100 kg, és néha ugrat a lovammal. 175 cm magas, 650 kg súlyú, félig nóniusz lovam van, úgyhogy ő gond nélkül elbírja, meg se izzad.
2014. júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem egy csomó férfi van aki annyi... sőt, ismerek egy fiút aki még több is :/ csak ne a kisebb lovakat válaszd, hanem a magasabbakat (attól még hogy magas és izmos egy ló, nem biztos hogy lomha, sőt... nagypályákon sok az ilyen ló, mert mondjuk 160-hoz kell az az erő.. a kicsik meg repülnek :D)
2014. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bekke válasza:
ez hülyeség.. dehogy sok! pónival ne próbálkozz de lóvaal lazán lehet :)
2014. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!