Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből tudom meg, hogy jó a...

Miből tudom meg, hogy jó a lovam patájának nedvessége?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

amilyen idő mostanában van, valószínűleg jó! :)


látszik rajta, ha nagyon száraz, repedezik hosszanti repedések lehetnek rajta, amikor kaparod, akkor porlik.

2014. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és mivel éred el, hogy szép legyen a patája? az enyémnek nincsen semmi baja, mindig pataolajazva van, nem láttam eddig ilyen szemmel, hogy száraz lenne.
2014. júl. 29. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

az én lovaim ridegtartásban vannak, tehát sosem kell a saját pisijükben állniuk, ez sokat segít...


felénk amúgy homokos a talaj, ami igencsak szárítja. minden lovaglás után alaposan lemosom a lábukat (közben ázik a patájuk is) kb 2 hetente kenem le nekik alapos áztatás után patazsírral, vagy pataolajjal.


de a pata állapota, akárcsak a szőr, vagy az embereknél a haj és a köröm java részt a bevitt tápanyagoktól függ. én nagy gondot fordítok a megfelelő (zöld) széna kiválasztására, lucernát, kukoricát csak keveset kapnak, azt is csak télen, nyáron van lehetőségük legelni, kapnak zöldséget, gyümölcsöt is, kb hetente lenmagot az abrakba, van nyalósójuk, szóval mindenük megvan.


volt, hogy bértartásban nem épp a legjobb minőségű takarmányt kapták (abból viszont sokat) és az egyiknek nagyon foszlott és nem is nőtt a patája, akkor kerabolt is kellett adnom neki.

2014. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem csinálok a lovam patájával semmit. Azt mondta rá a kovács hogy olyan jók hogy egész nap dolgozna rajtuk. Ha megyünk versenyre akkor megfürdetem. Ilyenkor éri egy kis plussz víz. Egyébként meg éppen amilyen időjárás van. De én nem szoktam kaparni a patáját. Télen szoktam bekenni a talpát kátránnyal.

Van egy másik ló. Ugyanazt eszik. Mindenben ugyanaz van nekik. Annak viszont sokszor bereped a patája és a nyírrothadás is kerülgetni szokta attól függetlenül hogy kint van egész nap.

2014. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!