Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen felszerelésre lesz...

Milyen felszerelésre lesz szüksége?

Figyelt kérdés
Ridegtartásban szeretném tartani a lovam. Milyen dolgokra lesz szüksége? Valaki fel tudná sorolni az összeset? Föleg az alapvetöbbekre gondolok. És az ápoló készlet miböl álljon? Kell neki valamilyen takaró?
2014. aug. 2. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így elég tág.


Ápoló felszerelések: Vakaró, Szőrkefe, Gyökérkefe, Patakaparó, Szivacs, Sörényfésű, Pataecset, 2db kisebb rongy.

Takaró, ha nyírva van a paci mindenképpen kell, amúgy elhanyagolható.

A karámba kell nyilvánvalóan, egy etető, itató. Nemárt egy kisebb fás terület ami védelmet nyújt.

A lónak kell széna minimum.

Ha lovagolsz vele, akkor lószerszámok és abrak is. Elsősegély doboz. Trágya szedő szerszámok. Ilyenek... Konkrétan milyen "dolgokra" gondolsz?

2014. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
minden, amire eddig is szüksége volt. takaró nem kell ridegtartásban.
2014. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok bocsi. Bértartásban lenne és úgy ridegtartásban. Hát a "dolgok" alatt értek ínvédöt ha kell meg nyalósót stb..
2014. aug. 2. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Célszerű megkérdezni, hogy mi tartozik a bértartás árába. Bár normális esetben ezt már a szerződés megírásakor (ha egyáltalán keletkezett) vagy inkább előtte nem árt tisztázni.

Pl. nyalósó mindenképp legyen neki, de van ahol a tartó telep biztosítja. A takarító eszközöket felsorolták, nem árt, ha sajátja van, bármit elkaphat másik lovaktól (pl. tetű).

Takaró, ha nincs megnyírva nem kell, nyáron amúgy sem, hacsak nem szállítgatod. Télre meg azért hozzászokik. Max nem kell nyírni. De nem bántásból, de ha lovat vesztek/vettetek akkor nem kéne ilyen alapokkal tisztában lenni?:)

2014. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát azér nem vagyok tisztában mert minden lovasköny mást ír és nekem ugye személyes tapasztalataim nincsenek, szoval gondoltam ha megkérdezem akkor könnyebb lesz eldönteni. Ezt lehet hogy hülyén írtam le. :) mindegy
2014. aug. 2. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!