Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fejlődhetnék?

Hogyan fejlődhetnék?

Figyelt kérdés
Kiskoromban rendszeresen lovagoltam, és most 17 évesen újra elkezdtem.Mind a három jármódban tudok lovagolni igaz vágtázni csak futószáron.Heti 1x járok ki a lovardába és egyszerűen imádom ezt a sportot. Az oktatóm szerint helyesen ülök csak a sarkamra kell figyelni. Erre itthon is csinálok gyakorlatokat. Egyszerűen beleszerelmesedtem ebbe a sportba. Esetleg tudtok ajánlani valamit, hogy hogyan fejlődjek tovább?

2014. aug. 2. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyakorolj. Tényleg, nincs más mód :D Ló nélkül nem lehet lovagolni tanulni.
2014. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Elmélet!


Én amikor elkezdtem lovagolni, olyan ügyetlen voltam hogy csak na, ezért egy kis időre el is ment tőle a kedvem, egy nyár erejéig abba hagytam, és csak elméletben "lovagoltam".

Könyveket olvastam, oktató videókat néztem, tapasztaltabb lovasokkal beszélgettem, mindent megtanultam a helyes ülésről, a ló irányításáról, ló szerszámokról, loval való bánásmódról stb. persze mindezt csak elméletben.

Aztán amikor vissza mentem lovagolni, életemben először vettek le futószárról, az edző első mondata pedig az volt: "Te tuti lovagoltál valahol a nyáron!" (Pedig 3 hónapon keresztül csak képen láttam lovat!)

Érezhetően javult az ülésem, tudtam hol, hogyan és mikor kell hozzá nyúlnom a lóhoz hogy az úgy menjen ahogy szeretném. Javult a biztonság érzetem, magabiztosabb lettem, hiszen akkor úgy hittem én már mindent tudok, jaj de kis naiv voltam.:D

Szóval igen, elmélet! Mindennek az alfája és az ómegája.

2014. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz mindenkinek :))
2014. aug. 2. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Az elmélettel nem foghatsz mellé... Én is úgy látom, hogy a nélkül nem megy, és nem baj ,ha ismered a szakirodalmakat is, nem csak azt, amit az edződ mond: ez azért fontos, mert nem lesz más a kezedben, ami megmutatná neked, hogy az edződ jó edző, avagy sem. Kezdőként nem fog feltűnni, hogy ha 5 éve örözöl osztályban, az nem a lovaglás legteteje, vagy ha csak terepre jártok, és egy órát se voltál futószáron, mert egy "ösztönös őstehetség" vagy, az valószínűleg baromi nagy felelőtlenség, stb.

Másfelől, ha egyszer saját lovad lesz, akkor sem baj, ha képben vagy több dologgal is... Attól függően, mi érdekel, mindennek megvan a "legteteje", meg a ponyvája, van mit tanulmányozni.

2014. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elmélet tényleg nem árthat. Én is sokat olvasok és persze nem tanultam meg belőle lovagolni de sok hasznos tanácsot kaptam+a lovakról, viselkedésükről, versenyekről, ló körüli dolgokról stb. olvashatsz valamint esetleg csinálhatsz egyensúlyfejlesztő tornát is.

Jó lovaglást! (Ha majd megtanulsz lovagolni és terepre mész vagy versenyre írd meg :D )

2014. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! :)
2014. aug. 17. 10:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs lehetőséged gyakrabban járni, akkor még esetleg az segíthet, ha más edzéseit megnézed. Én ha van időm, edzőm edzését (mármint amikor ő lovagolt) is meglátogattam, illetve amikor tudtam, más lovasokét is.

szerintem ez is segíthet, bár természetesen a gyakorlással messze nem ér fel.

2015. júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :) és esetleg valami tipp arra hogy vágta közben ügyesebb legyek?
2015. júl. 5. 22:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ment a vágta már az 1. órán sikerült kiülnőm, de elvesztettem a kengyelt, aztán az edzőm mondta hogy terheljem jobban. Nekem az olyan érzés mintha fel akarnék állni a nyeregben mert valahogy vágtánál felhúztam a lábam és úgy mentem (sikerült de nem volt szép kellemes vágtám) azóta igyekszem figyelni hogy terheljem a kengyelt így nem kell annyit figyelnem az ülésemre és foglalkozhatok a szárakkal. (Ez az egész kb. 1-3 óra alatt sikerült természetesen van még hova fejlődnöm (mindig van xd de egyébként is...nemvagyok profi vagy ilyesmi) de már jobban megy. Szóval figyelj a kengyelre és az derekadra :)
2015. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!