Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akadozó vizelet?

Akadozó vizelet?

Figyelt kérdés

Pár napja csinálja a pónim, hogy menet közben (lelassít, lépeget párat és aközben) csurgat kicsit, nem egy rendes vizelet-adagnyit, csak 1-2-t 'kilő' aztán ennyi. Többször láttam, hogy pisil rendesen is (megáll, felveszi a pózt, hosszan pisil), de ezek mellett ott vannak ezek a rövidek is. Valami ötlet, hogy mitől lehet, mivel kezeljem?

Mielőtt le lennék oltva, ha nem javul, nem tudok vele mit kezdeni, hívok dokit, csak gondoltam megpróbálom először kipróbálni, hátha könnyebben elmúlik, hátha nem olyan komoly és esetleg valaki tapasztalt már ilyet.

Olvastam cikket az aranyvesszőről, hogy az jó az ilyen vesegyulladásra, húgyutak betegségeire. Próbáljam ki ezt? Ha valaki próbálta, mikét adta a lovának, és mennyit adjak egy shetinek?



2014. aug. 5. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Kancád van? Mert akkor sárlik, nincs semmi gond. :)
2014. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. :S Kis csődi.
2014. aug. 5. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:

A problémádra hirtelenjében akad több ötletem is, ezért jobb, ha orvost kérdezel, nem kell kihívni, csak hívd fel telefonon, ésm ajd ő megmondja, érdemes-e megnézni közelebbről is, vagy normáis.

Ami az esetleges gyógymódodat illeti, az aranyvessző, amennyire én tudom, mérgező. Persze lehet, tévedek.

2014. aug. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Innen vettem a gyógynövényt.

2014. aug. 5. 23:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak viselkedési zavar, de lehet húgyúti gyulladás és/vagy ideiglenes elzáródás is a háttérben. Mindkét esetnek súlyos következményei lehetnek, egy vizsgálat mindenképpen szükséges. Húgyhólyag ultrahangot és vizelet labor vizsgálatot mindenképpen kérj, ha nem tudja/nem akarja megcsinálni akit hívsz keress más állatorvost.
2014. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És milyen problémákra gondolsz, elmondod? :)
2014. aug. 6. 08:47
 7/8 A kérdező kommentje:
És ez mitől lehet?
2014. aug. 6. 08:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyulladás, elzáródás, prosztata problémák, hólyagrepedés, vese kiválasztásánál nem jó valami, egyszerű megszokás... Orvos tud mondani biztosabbat. Én elsőre nem aggódnám túl a kérdést, bár házilag nem is kísérleteznék vele, hogy otthon kikezeljem, mert ha gyulladásról van szó pl, azt jobb, ha orvos látja.

Az aranyvesszővel most elbizonytalanodtam, azt tudom, hogy embernél használják, nekem anno azt mondták, lónak mérgező, de lehet, hogy aki anno ezt állította, az se volt képben... Szóval esetleg erre is rá lehet kérdezni. :)

2014. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!