Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van számomra megoldás? (nyereg)

Van számomra megoldás? (nyereg)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon utálok nyergelni. Egyszerűen...rengeteg időmet elveszi, és utána is folyton bajlódom, aggódom, hogy most jó-e ez így, vagy igazítsam meg? stb. Tudom, ezen csak is gyakorlással tudok segíteni, de mégis, van valakinek valami tippe, ötlete? Vagy létezik olyan nyereg, amit könnyebb felrakni? :P

Tudom, iszonyatosan hülye kérdés, de nagyon hálás lennék, ha nem beszólogató hozzászólások jönnének, hanem valaki tudna valami hasznosat is mondani. :P Köszi! :)



2014. aug. 14. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
nem hinném :) én is így voltam, mikor eljöttem a lovardából és felügyelet nélkül nyergeltem.. az elején akár egy fél órába is beletelt, mert mindig áttettem máshova, levettem visszatettem... a bizonytalanság :) de gyakorold, lehet hogy az első kettő-három alkalom fél óráig tart, de utána ezek rövidülnek, és gyorsan fel tudsz majd nyergelni:) én most így voltam, angol nyeregről westernre váltottam, és megint úgy éreztem, hogy újra kell tanuljak mindent :D de ma már jobb :) esetleg néha mehetsz szőrén, ott nem kell a nyergeléssel bajlódni. más megoldás nem hinném, hogy van, esetleg csikós patrac, de az nem tesz jót hosszútávon a ló hátának.:)
2014. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kb 5-8 perc alatt rendesen fel tudok nyergelni kantárral, ínvédővel de inkább 20-30 percig szoktam és közbe simogatom, beszélek a lovamhoz. Szerintem hogyha sietsz akkor az az egésznapos. Munkádat megpecsételi.
2014. aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

majd belejössz! de egy alapos pucolás nyergeléssel együtt, azt is beleszámolva, ahogy behalászod a lovat a legelőről fél óra, ezt bele kell kalkulálni!

egyébként a nyereg megtalálja a megfelelő helyét, ha a nyaka felől csúsztatod hátra. szinte "megérkezik". persze vannak lovak, amiket nehezebb, mert mondjuk semmi marjuk.

az a fontos, hogy a válla még pont szabadon maradjon és a válla mögött kezdődjön a nyereg.

2014. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen,részben ez is a bajom, hogy a lovamnak gyakorlatilag alig van marja... -.- :P Előrébb rakom: "-Ez biztos nagyon elöl van, nem hagy helyet a vállának..." Hátrahúzom: "-Ez nagyon hátul van, szétcs.szi a gerincét..."Meghúzom a hevedert: "-Nem kap levegőt..." Lazábbra húzom: "-Lefordulok nyergestől..."

Szóval vannak bizonytalanságaim... xP

2014. aug. 14. 10:20
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja, azt kihagytam, hogy: "A nyeregalátét biztos nem jó... Elölről kezdem." Újra átnézem: "Biztos begyűrtem a szőrét...Legjobb lenne leszedni az egészet."

:P

2014. aug. 14. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs valaki, aki leellenőrizze a nyergelésed, ha ennyire bizonytalan vagy? Ha tudnád, hogy mit, hogyan, hová kellene tenni, akkor nem merülnének fel ilyen kérdések, és ez azért egy elég fontos témakör, a lovat tönkre lehet vele tenni.
2014. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A ló sörényének végétől csúsztasd le a nyerget.Húzd meg mindkét oldalt 1-esre.Ezután emeld fel a ló lábait,előröl.Így a heveder jó helyre csúszik.Aztán Figyelj arra,hogy a lónak legyen elég helye a nyereggel mozogni,ne nyergelj túl előre.Az alátéttel meg nem tudom,hogy mit kell bajlódni,ahogy felteszed a lóra,megigazítod mindkét oldalt,beállítod,hogy középen legyen.A baj néha a marvédővel van,azt az alátéthez kell igazítani.Nekem a nyergelés ínvédővel,kantárral,nyereggel együtt,és ha a ló nem sáros csak poros,akkor keféléssel együtt sosem több mint 15 perc,közben a lovam egy helyben áll és nyugis.

Vedd lazán,de figyelj a pontosságra!

2014. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Linó03 ***** válasza:
Lovagolj szőrén ;)
2014. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!