Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Idegen lóra felmerjek ülni?

Idegen lóra felmerjek ülni?

Figyelt kérdés
Felajánlották, hogy ahol tartom a loval lovagolhatnék egy másik pacit is, mert a gazdájának se kedve se ideje nincsen... Állítólag kezes ló, de nem tudom, nem ismerem. Annyit tudok róla, h 12 éves, nagyon rég nem mozgott és egy kicsit nyomulós. Ez alatt azt értem, hogy ha kaja van nálam, akkor annyira közel áll, hogy azt várom mikor lök fel, vezetni nem nagyon lehet, ha ő úgy dönt, hogy most bizony elszalad akkor ő elszalad... Megpróbálkozzak vele? Ha igen akkor hogyan? Köszi
2014. aug. 20. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ha idegen lóra ülök, és tudom, hogy alig mozog, ráadásul elég élénk, akkor mindenképpen futószárazom mielőtt ráülnék. Egyrészt kiugrálja magát, ha ki akarja, másrészt meg tudom figyelni a mozgását, hogyha ráülök tudjam, hogy nagyjából mire számítsak. Én mindenképpen élnék a lehetőséggel, a lényeg, hogyha nyomul, legyél vele nagyon határozott.
2014. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mennyi ideig futószárazzam? Jaj még annyi, hogy ha akár egy botot is meglát nálam a lehető legmesszebbre húzódik, úgyhogy semmilyen hajtóeszközt nem szeretnék használni, se lovagláskor, se futószárazáskor.. ez nagy baj?
2014. aug. 20. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
futtasd meg előtte, esetleg ismerkedjetek földről. utána nyugodtan felülhetsz. nem nagy baj,ha nem használsz, de jobb ha hozzászoktatod, mert baleset is lehet belőle. attól mert nemfél tőle még nem muszáj használni :)
2014. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged akkor körkarámban futószárazd, nem kell halálra futtatnod, elsőre elég 10-15 perc mindkét kézre! Oda nem kell ostor úgysem, egy vezetőszárral hátulról hajtod. A cél itt az legyen, hogy az első egynéhány percben tombolja ki magát, de úgy igazából, a többiben viszont figyeljen rád, vegye észre hogy ott vagy. Sok átmenet, fokozások, rengeteg dicséret és határozottság, ez a recept.


De meg mi az hogy vezetni nem nagyon lehet?! Meg elszalad?! Nos, ha már most ezt csinálja, akkor biztos lehetsz benne, hogy ha ráülsz az Jóisten se fogja meg neked az a lovat, úgy elvisz mint a szaros papírt.

Én egyébként fel sem ülnék rá(és jobban járnál ha te sem!), amíg az alapvető dolgokat nem tisztáztuk földről. Minimum a rangsor legyen meg és ismerje a hangsegítségeket, ha nem rosszindulatú a ló, akkor ennyi kezdetben elég.


A másik meg az hogy az első néhány ilyen "foglalkozásnál" feltétlenül legyen ott a ló gazdája is! Ő valamennyire már csak-csak ismeri a lovát, és ha érdemben nem is tud hozzászólni, a nyilvánvalót azért csak látja...


Egyébként ha bizonytalan vagy kérj meg egy tapasztalt lovast hogy segítsen, mert a ló nem játék! Főleg nem egy ilyen ló! Ha tudásilag még csak ott tartasz hogy "ha igen akkor hogyan?", meg "mennyit futószárazzam?", akkor inkább hagyd azt a lovat, mert csak elrontod, és a testi épségedet is veszélyezteted.

2014. aug. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát azért már tapasztaltabb lovas vagyok, most lesz 9 éve, h lovazok.. De ilyen "érdekes" természetű lóval még nem találkoztam.... Mindenesetre próbálkozom :)
2014. aug. 20. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy 9 éves lovas múlttal nincs ilyen kérdés. hogy mennyit futószárazzam, ha a ló napok óta áll egy helyben, és tele van, mint a déli busz. Amíg ki nem rúgja a feszkót, plusz még vagy 10 perc...

Amíg ilyen kérdésed van, én nem ülnék fel arra a lóra edző nélkül, ráadásul nagyon komoly kérdés, hogy kié a felelősség, stb. Ha ilyen lovat lovagolsz valakinek, írj róla szerződést, hogy mi van, ha a ló lesántul, vagy ha téged vág úgy földhöz, hogy még jövő ilyenkor is csak az intenzíven gagyarászol lovakról, stb...

2014. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pápárápúpipo válasza:
Szerintem mielőtt felülnél előtte vidd ki futószáron, kicsit fáraszd le mind két kézen és utána ülj rá föl.
2014. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!