Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás mint sport milyen...

A lovaglás mint sport milyen tulajdonságokat fejleszt a lovasban?

Figyelt kérdés
Pl. határozottság, ilyenekre gondolok.

2014. aug. 27. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Határozottság, tisztelet, alázat, fegyelem, de ez főként akkor ha van az ember mellett egy jó oktató is, aki ezekre rávezet. Én főként gyerekeknél figyeltem meg, akik nagyon oda vannak a lovakért, hogy nagyon hamar idomulnak a lovarda környezetébe és megtanulják, betartják, sőt be is tartatják a szabályokat a ló körül.
2014. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a koncentráció is ide sorolható. Viszont az, hogy a gyerekek jobban idomulnak...hááát :D valahol biztos, de a környékbeli lovardákban ahol dolgoztam mindig rajtuk kellett tartanom az egyik szemem. Tisztelet a kivételnek, bár az meg az a kategória volt akinek annyit mondtál, hogy "Ül!" és estig el se mozdult.:)
2014. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előzőekkel egyetértek, plusz még kitartás, fegyelem, türelem, tiszelet
2014. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És nem utolsó sorban felelősségtudat,mert azért felelősséggel van mindenki aki lovagol a lóért.
2014. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a felelősségtudatot az első helyen említeném, rögtön utána a koncentráció, kitartás de minden más is igaz, amit itt előttem leírtak. Önbizalom. Ja és nem csak a felelősségtudat, hanem a felelősségvállalás is nagyon ott van.
2014. aug. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajna a felelősségvállalás sok embernek nem jön össze. Hányszor van, hogy a lovardában eltűnik, elszakad valami, kölcsönadott dolgok tűnnek el és az ilyenek eseteknek általában sosincs gazdája. Vagy ha valaki alatt lesántul a ló, akkor inkább lapít, mint tök a gazban.

Szóval ezen a téren még akadnak hiányosságok. Sőt itt már a szülői nevelés is benne van, mert egyszer a saját fülemmel hallottam, hogy apuka azt mondta a lovas kislánynak, hogy "ne aggódj, majd más elviszi a balhét".

Szóval ez a része viszont elég szomorú. :(

2014. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most erről eszembe jutott egy sztori,ami az egyik barátnőmmel történt,most nevezzük xy-nak a lányt.(tini,16éves)

Ő olyan típus volt,aki a lovával kelt,suli után rögtön a ló,megtanult aztán megint a ló.

A szülei eladták tőle a lovat,ugyebár jött a válság,elért hozzájuk is.Azóta xy-ról csak annyit lehet hallani,hogy este ki vitte haza részegen,kivel feküdt le,milyen bulikba volt.A lótartás egyértelműen kicsit szabályozza a tinédzsereket anélkül,hogy ebből nagy balhék legyenek.

2014. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyiket, mert van, amelyik a lovával sem bánik különbül, mint azokkal, akiket péntek éjszakánként felszed. Sánta, feltört, izomláza van, fáj a háta? Ott egye meg a fene, azért csak lovagolja...


Az oktatók dolga lenne elsősorban a felelősségérzetet beléjük nevelni és elvárni (na de hogyan, ha a legtöbb helyen a lovakat kizsigerelik?), hiszen egy élőlény dolgozik nekünk, aki csak testbeszéddel tudja jelezni, ha valami kellemetlen a számára (akkor meg elő kell venni a pálcát, aztán máris megy...).


Én felelősségérzetet tanultam, tiszteletet, rendszeretetet, következetességet, türelmet, nyugalmat, önkontrollt.

2014. aug. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!