Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen pónit ajánlotok nekem...

Milyen pónit ajánlotok nekem lovaglásra (95 kiló vagyok)?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Inkább egy muraközit ajánlanék.
2014. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
...vagy egy fogyókúrát.
2014. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A muraközi az mekkora póni?
2014. aug. 28. 16:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Ugye viccelsz? A muraközi nem éppen póni. :) Ezzel a súllyal már semmiképp ne ülj pónira. Egy normál kondiban lévő felnőtt saccper 500 kg vagy afeletti lóban gondolkozz.
2014. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A póni max ~125 centi magas lehet. Felejtsd el. Neked nagyló kell, vagy max kisló (148 centiig) - pl egy haflingi.
2014. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de 95 kilóval neked nem szabad pónin lovagolnod. Egy erősebb sodri, vagy egy hidegvérű ló gond nélkül elvisz, de egy póninak ez kínzás lenne.
2014. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

"Kedves" #2 hozzászóló! Azt ugyan miből gondolod, hogy a kérdezőnek szüksége lenne fogyókúrára? Gusztustalan megjegyzés volt, ami meglehetősen nagyfokú unintelligenciáról tanúskodik! Ha nem tudsz érdemben hozzászólni a témához, egyáltalán minek koptatod a klaviatúrád. Ha pedig azt hiszed, hogy vicces vagy csak megsúgom, hogy nem.

Férfiaknál ez a súly teljesen gyakorinak tekinthető. Én is 95 kg vagyok és nem érzem magam kövérnek. Van rajtam max 5kg plusz, de az meg már olyan mindegy. Többet, ha akarnék sem tudnék fogyni, mert az izomtömegből menne. Egyébként 165cm-es magyar félvéren lovagolok és nem nem érzem, hogy megterhelő lenne számára, mert 2 órás terep után is olyan, mintha akkor léptünk volna ki a lovarda kapuján.

Mikor választasz azt tartsd szem előtt, hogy egy ló tömegének 20%-át viszi el megterhelés nélkül. A Te esetedben ez egy 475kg-s lovat jelent, amit gyakorlatilag bármelyik nagyló tud. De ha nyugodt szeretnél lenni, egy korábbi válaszoló által említett sodrott is kitűnő választás lehet.

2014. aug. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A póni magassága max 149 cm, de van egy kivétel amelyik magasabb és mégis póni. De sajnos nem tudom, hogy az melyik fajta. De van egy olyan fajta is amelyik kisebb mint 149 cm mégis a nagyló kategóriába sorolják. Sajnos ezt a fajtát sem tudom.

Vettem egy shetit. Erős testalkatú, szerintem jó lesz. Fiatal kanca.5 éves. :-)

2014. aug. 29. 05:55
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most érte el a kérdés a "provokáció" szintjét. Te nem vagy normális, ha sheti-re akarsz ülni... Szegény ló...
2014. aug. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, este kerdezi, hogy milyen lovat vegyen, aztan masnap reggel 6-ra mar meg is vette a lovat. :)
2014. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!