Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Árt a lovaglás a gerincnek?

Árt a lovaglás a gerincnek?

Figyelt kérdés

Van egy kis gerincferdülésem, nemrégiben kezdtem el lovagolni. Új tesi tanárt kaptam, aki azt mondta, hogy a lovaglás a gerincnek a legrosszabb sport. Ez igaz? Én úgy tudtam, hogy a feles sportok a legrosszabbak, pl. a tenisz. Azt mondta, hogy azért, mert lovaglás közben, a gerinc állandó nyomásnak van kitéve, ahogy pattogsz. Bevallom, először tényleg nagyon kellemetlen volt pattogni, de mióta rendesen tudok lovagolni, azóta a pattogás csökkent, és már sokkal puhábban tudok lovagolni.

A tartásom sokat javult, mostanában sokkal egyenesebb háttal ülök, nem úgy begörnyedve. Heti kétszer fél órát lovagolok, szerencsére ahova járok, ott rendesen oktatnak, futószáron, folyamatosan figyelve a hibáimra, és kijavítva azokat. Tényleg ennyire ártana? Vagy csak hülyeségeket beszélt. Nem fog ártani az enyhe gerincferdülésemen? Volt/van gerincproblémátok? Mióta lovagoltok javult vagy csak rosszabb lett?

Örülnék, ha bővebben kifejtenétek ezt a témát. Minden válaszadónak megy a zöld. :)



2014. szept. 2. 15:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nekem is porckorong sérvem van, ami az ülő munkától és a lovaglástól alakulhatott ki, kb 2 hónapot ki is kellett hagynom olyan fájdalmaim voltak. a folyamatos függőleges rázkódás és a derék aktív használata nem tesz jót, a porckorongok kilapulnak.


de ennek semmi köze a gerincferdüléshez, annak nem árt szerintem.


aki pedig kérdezte, hogy miért pontozták le, hát nem én voltam, de örülj neki, hogy neked nincs gerinc problémád, egy lovasnak ez hideg zuhany. több orvosnál is jártam, mind azt mondta, hogy nem tesz jót, olyan orvoshoz is eljutottam, aki tud lovagolni, azt mondta, hogy amíg jobban nem leszek csak könnyűügethetek és vágtában is ki kell könnyítenem, hónapokig nem is tudtam máshogy, mert kb betojtam a fájdalomtól.

mostanra szerencsére napi gyógytornával kordában tudom tartani annyira a dolgot, hogy heti 4-5x 1-2 órát tudjak lovagolni.

2014. szept. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem rejtett gerinchasadékom és gerinc ferdülésem is van. Az egyik doki nem ajánlotta, egy másik doki meg hasznosnak tartotta. Több mint 20 éve lovagolok rendszeresen napi szinten. Szőrén is, nyeregben is. Nincs tőle semmi bajom. :-)
2014. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nem árt, csak használ. :) Én úgy tudom, hogy a lovon olyan egyenesen kell ülni mintha kényszerítenének.
2014. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld. :)
2014. szept. 24. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!