Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet "megszabadulni" a...

Hogy lehet "megszabadulni" a vadászok jelenlététől?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt ránk lőttek a környékbeli vadászok. Fényes nappal, láthatósági mellény rajtam és a lovam lábain is fent voltak a fényvisszaverős szalagok. Felőlük sütött a nap, nem hiszem, hogy nem csillant meg.

Mivel nekem szembe sütött későn vettem őket észre. Jó 50 méterrel csapódott be mögöttünk a lövedék. Ja és teljesen nyílt terepen (egy szántóföld szélén haladtunk).

Azóta már elkaptam az egyiket és kérdőre vontam, de csak hebegett és tagadta.

Mi a megoldás? Honnan tudjam merre kóricálnak? Vadásztársaságot kérdeztem a környéken annyit mondtak, hogy konkrétan a vadászoktól érdeklődjek, mikor merre mennek...-.-" Ez nyilván nem megoldás, ha épp túrázok 50-100 km-re a lakhelyemtől.



2014. szept. 10. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni őket . Csomó ilyet hallani ,hogy lovasokra lőnek,meg kutyákra amik elmentek pár méterre a gazdától ,de a buli kedvéért tele a híradó ,hogy egymást is lövik.gondolom már nem szomjasak és nem az ásványvíztől érzik jól magukat.. Nekem is volt egy régi helyen ilyen élményem,hogy nem is volt megjelölve semmilyen vadászat ,váratlanul kiugrottak elénk puskákkal. Ez,hogy feléd ló simán gondatlanság vagy még rosszabb a szándékosság,hogy esetleg rád ijesszen. Legközelebb felédlő ,vedd elő a telefont és hívd rájuk a rendőrséget,eleve nekik valamilyen módon jelezni kell táblákkal vagy felhívással ,hogy arra vadászat folyik,pont ezért ,hogy senki ne menjen arra. Mondjuk még mindig nem értem egy lovast ,kutyát hogy lehet őznek ,nyúlnak vagy vaddisznónak nézni,nyilván JÓZANUL sehogy.
2014. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

szia!


Sajnos elkezdődött a vadászszezon. Esetleg néha kurjants egyet, kezeld úgy őket, mintha medvék lennének...! El kell őket zavarni :))

2014. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Komoly problémák vannak az engedélyek kiadásánál. Jelenleg Magyarországon semmilyen pszichológiai tesztnek nem vetik alá az illetőt. Helyette a pénz számít az engedély kiadásánál. Buta, sötét embereknek lehet fegyverviselési engedélyük és vadászhatnak, csak mert van pénzük. És azt hiszik, hogy övék az egész természet.

A vadászattal semmi problémám nincs, én is szeretnék majd egyszer vadászni, ha megtehetem. De az ilyen idiótákkal, amikből sok van, nagyon is. Engem megfenyegetett már puskával egy vadász. Feljelentettem, bírósági ügy lett belőle, és minimális pénzbírságra ítélték. Szégyen!!

2014. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezeket is nézegetheted (erdőlátogatási tilalmak)


[link]

2014. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, a vadásztársaságnak pontosan tudnia kellene, hogy hol merre vadásznak és ott figyelmeztetést is ki kellene tennie. Tesóm ahol lakik és vadászat van, előtte már szórólapoznak a környéken és az erdőbe is kiteszik a figyelmeztetést. Plusz a vadászat napján a főbb erdei utakon emberek állnak és tájékoztatnak...Olyan nincs, hogy fogom a puskám és kimegyek a határba lődözni....Azaz van, csak ez így nagyon nem okés. Sajnos mindig vannak olyanok, akik sz@rnak a szabályokra. A Társaság meg nem tesz semmit, mert pénzük van benne. Ha baleset történik akkor lépnek csak. Írásban tegyél panaszt ajánlva, tértivevénnyel. Nem tudom milyen egyéb hatóságot érdemes tájékoztatni.
2014. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Gabica, ezen a borongós napon nagyon jót nevettem a medvés kommenteden. :D

A probléma az, hogy kérdeztem rendőr ismerősöket is és azt mondták sajnos mivel az én szavam áll az övékével szemben nem tehetek semmit.

Így van, a társaságnak illene tudnia. De valószínűleg némelyik akivel találkoztam csekély eséllyel tag és nem mernék a fegyvertartási engedélyére sem mérget venni...

Meg így haza viheti ingyen a trófeát, nincs hely pénz, stb.

Érdekes mód külföldön nem hallottam még ilyesmiről pedig bejártam már egy pár erdőt erre arra. :)

Meg amikor vadász ismerősök mesélik, hogy hogy kenték meg a vizsgáztatót...Felháborító!

Azt azért hozzá tenném, hogy számomra a vadászat eme módja a gyávák sportja. Sok puhos alkesz kiül a lesre nehogy baja essen szegény fejének. Állna ki egy megtermett vaddisznó ellen egy bicskával, örömmel végig nézném. ;)

Mégse hordhatom magammal valamelyik íjam, hogy vissza lőjek rájuk...:D

2014. szept. 10. 13:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint minden vadászati kérdés esetén , itt is nagy a keveredés. Nincs kedvem hosszasan kifejteni a választ, mert ezt már többen, több vadászos kérdésnél megtették. Pár lényeges dolgot szeretnék kiemelni.


1. Mielőtt a leendő vadász fegyvertartási engedélyt kapna, pszichiátriai vizsgálaton vesz részt, amit rendszeresen ismételni kell.


2. Az orvvadászokat nem szabad összekeverni a vadászokkal.


3. Az hogy merre "kóricálnak", az magánügy. Azt hogy hol ki vadászik, azt mindig lehet tudni. Erre van rendszeresítve a beírókönyv. Mielőtt a vadász kimegy vadászni, előtte beírja magát; név, terület, időpont..

2014. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj, ne, nemár... ezt az "álljon ki egy késsel a vaddisznó elé" szöveget hagyjuk már abba, teremtő Istenem!


A vadászat egyik fontos szabálya, törvénye, célja, hogy az állatnak minél kisebb szenvedést okozzanak halálakor. Ezért használnak fegyvert. És azért ülnek lesre, hogy azzal a fegyverrel pontosan célozhassanak (sok degenerált fizető vendégvadásznak még így se sikerül, ilyenkor akad bőven munkája a hivatásosoknak).


Szerinted egy bicskával mit érne el az illető a vadkan ellen? Több helyen megvágja, kiböki a szemét, felsebzi az orrát, mielőtt a vaddisznó kitiporja a belét, aztán mehet a sebzett kan/koca vissza az erdőbe, hogy az elgennyesedő sebeivel hosszú és kínkeserves haláltusa elé nézzen. Nagy ötlet, tényleg.


Nem a vadászattal van a baj, hanem azzal tényleg, hogy manapság bárki szerezhet vadászengedélyt, és sajnos szakmabéli hivatásos vadászaink többsége sem épp olyan ember, akire ilyen fontos feladatot rá lehetne bízni. A kivételeknek pedig hatalmas tisztelet.


Vadásztársasága válogatja, hogyan kezelik a vadászszezont. Sajnos te született bunkókat fogtál ki, ez a helyzet. Amíg Magyarországon olyan a hatósági intézkedés, amilyen, addig semmit sem tehetsz ellenük. Kerüld el a lovaddal most azokat a területeket, ahol rátok lőttek, és nézz utána ha túrázni mész, hogy általánosan mikor szokott vadászidény lenni.


Ha szezonban akarsz idegen erdőn áthaladni túra közben, hívd fel az ottani vadásztársaságot előtte, és érdeklődj. Ha azok is született bunkók, hagyd a fenébe, nem éri meg a kockázatot. Ha teszem azt kilőnék alólad a lovad, akkor már bizony jogosan jelenthetnéd fel őket, de szerintem többet ér neked a lovad annál, semmint hogy csonka igazságszerűségfélét nyerj a törvény útján.


Szomorú, hogy ez így van, de én azt mondom, jobb a bajt elkerülni.

2014. szept. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Manapság már elérhető áron lehet egész jó sportkamerákat venni. És onnantól nem a te szavadról van szó, hanem bizonyítható tényről. Egy jól belátható terepen a láthatósági mellényes lovas mellé lőni vagy szándékos volt, vagy borzasztó felelőtlenség. Mindkettő nagyon nagy gáz egy felfegyverzett embertől.
2014. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kamerán már én is gondolkoztam. Lényeg a lényeg, szomorú, hogy itt tartunk. Egyébként volt róla szó, hogy azokon a területeken ahol vadásznak előtte szóró lapoznak és az erdei utak szélére is kiállnak figyelmeztetni...Körülöttünk szinte mindenhol erdő van (Mátra lába). Életemben nem láttam még ilyen szóró lapot. De valahogy az emberek se voltak soha sehol. :) Van egy cimborámnak egy lovardája Bp. mellett. A legelők körül végig szántóföldek vannak. Szó szerint arra felé lövöldöznek időnként (madarak, nyúl, stb.). Nem egy lelőtt madarat találtunk a karámokban is...Most lehet mondani, hogy sebesülten oda repült, de amikor rohan be a magán területre! a nyúl és a karám mellett 3-4 méterrel lövik le szerintem erősen balesetveszélyes...

Mielőtt elkezdtek hőbörögni nem a vadászokat ócsárolom ezzel, csak kicsit berágtam - okkal -, hogy rám és leginkább a lovamra lövöldöznek.

Példákat meg sajnos tudnám még nyugodtan órákig sorolni (akár lovasok, akár kutyások, gyalogosok részéről...).

2014. szept. 11. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!