Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti visszaültetek?

Ti visszaültetek?

Figyelt kérdés
Estetek már le lóról? Ha igen történt veletek valami? Visszaültetek rögtön vagy gyógyulás után?:)

2014. szept. 14. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen estem! Belilult a fél lábam de rögtön visszaültem! Szerintem én egy töréssel is visszaültem volna!
2014. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Estem többször is. A legdurvább az volt, mikor agyrázkódásom lett, pedig volt rajtam kobak. Nyugodtan visszaültem, lelovagoltam a lovat, hazamentem... Na kb. ekkorra jelentkezett, hogy gáz van, és vagy egy hétig majd' meghaltam. Mondjuk azóta se ülök fel kobak nélkül, mert az ott konkrétan szinte biztos, hogy megmentette az életem.
2014. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

12 éves koromban estem le a lóról. Futószáron vezettek, ügettem a lovon. Egy kutya beszaladt a karámba és megugatta a lovat, az megugrott vagy nem is tudom mi történt, arra emlékszem h a kutya ugatott. És ahogy megugrott a ló, leestem, de arra nem emlékszem mi történt utána, a kutyára emlékszem és arra h ágaskodott a ló, utána meg az volt a következő emlékem, h bent ülök a lovarda egyik szobájában a barátnőimmel az ágyon és ahogy megmozdultam mindenem el kezdett fájni. Meg az volt az első gondolatom: Meghaltam az előbb?

Egyébként a nyakam bal oldalára landoltam, a fejem és a vállam közötti részre. A fejemen is volt egy seb, meg az eset után még hónapokig nem bírtam felemelni a bal karom mellnél magasabbra, képzelheted a tesiórák a rémeim voltak...

Az volt a vicces, h még le se estem a lóról de elvesztettem az eszméletemet, tehát onnantól kezdve egészen addig amíg be nem vittek, az az idő nekem teljesen kiesett, viszont a többiek szerint ezt nem látták rajtam, mert úgy viselkedtem mint máskor, saját lábamon keltem fel és mentem be az épületbe, meg megmostam az arcom, de ezekből semmire se emlékeztem. Viszont mondták h fura hörgős hangot adtam ki (erre egyébként emlékeztem, vagyis éreztem h rögtön esés után úgy éreztem nem kapok levegőt), meg mondták nekem h "emeljem fel a kezemet" és meg felemeltem, erre el kezdtek röhögni rajtam. :) Ezt is utólag mesélték el.

Többet nem ültem lovon, nem azért mert féltem, csak úgy jött ki h nem jutottam el oda többet.

2014. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Estem kb 20-szor eddig, de sajnos az utolsónál nagyon rosszul sikerült. A lovacska elesett velem terepen, én pedig eszméletlen voltam egy ideig. Mentőhelikopter jött értem, a gerincem eltört 2 helyen. Szerencsére megúsztam, hamar meggyógyult :) már lovagoltam is
2014. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig visszaültem. Muszáj.

Ha rögtön visszaül az ember, akkor általában az adrenalin miatt nem érzi, hogy fáj, csak később. Ilyenkor a ló az első, az ő képzése szempontjából nagyon fontos, hogy a lovas visszaüljön. Ha tud, persze.

2014. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Estem már párszor én is, vele jár. Nem lett még komoly bajom szerencsére. Horzsolások, zúzódások többnyire. Bár 2 hónapja a hüvelykujjamra estem, azt még mindig érzem. :)

Rögtön vissza ültem mindig. Többnyire, mert makacs vagyok a végtelenségig (gipszelt lábbal is jártam esőben motorozni, mert ez volt a legegyszerűbb megoldás, stb.) vagy mert a semmi közepén voltunk és muszáj volt.

2014. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer leestem vágtából, rá az akadályra, fel is borítottam.. :D meghúzódott a kisujjam+ horzsolások, de utána visszaültem és megint vágtáztam. Aztán lecsúsztam vágtából, vagyis megugrott(legalábbis úgy éreztem),kiesett a kengyelből a lábam és lógtam a ló oldalán xdd. D akkor is visszaültem. Szerintem vissza kell ülni, kivéve ha súlyosan megsérül a lovas, akkor inkább ne.
2014. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!