Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol száraz a ló háta a nyereg...

Hol száraz a ló háta a nyereg alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, elbizonytalanodtam azon kérdést illetően, hogy a nyereg alatt a ló hátát hol éri nagyobb nyomás, ott, ahol munka után száraz, vagy ahol nedves(izzadt)?

2014. szept. 17. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahol száraz. Elnyomja az izzadságmirigyeket és ezért nem izzad.


Másik jó teszt: koszos lóra alátét nélkül nyergelsz, lovagolsz három jármódban és megnézed a nyerget, hol koszos. A koszfolt egyenletes és szimmetrikus kellene, hogy legyen. Ha vannak tiszta foltok, ott a nyereg nem fekszik fel.

2014. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szegény nyereg. ;D
2014. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

kérdezném az első hozzászólót, mert ezek szerint ért az ügyhöz, hogy 2 nyereg közül melyik a jobb? (mert olyat találni, ami után egy alapos izzadás esetén sem marad egyetlen száraz folt sem, szerintem szinte lehetetlen..)

tehát melyik a jobb:


a ló marja két oldalán marad 1-1 kb mandarin méretű száraz folt


vagy


a nyeregpárnák alatt végig, tehát teljes hosszában és úgy 10-15 centi szélességben mindkét oldalon száraz marad a ló.


mindkét nyereg minden egyéb feltételnek megfelel, felül, oldalt befér 2-2 ujj simán, nem billeg, nem csúszkál, nem lóg túl, stb stb stb

2014. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy értek hozzá... az viszont tuti, hogy nyomáspont, ha a mar két oldalán száraz folt marad, nekem a szűk nyergemnél volt ilyen (az egyensúly, a mar körüli hely annál is jó volt, csak épp szűk volt). Azt mondják az okosok, hogy ha egyenletes, nagy folt marad, az jó, mert egyenletesen oszlik el a nyomás, a pontszerű száraz foltok viszont nem túl biztatóak.


Pont most vettem új nyerget, úgyhogy én is a napokban látok neki kísérletezni. A koszosnyereg-tesztet még nem próbáltam, de ki fogom, kíváncsi vagyok, hogy a fenti nyergek milyen mintát hoznának. Ami nagy nyomot hagy, annál egyenles koszosságra számítanék, ami pontszerűen nyom, az koszosabb kellene, hogy legyen az adott ponton.

2014. szept. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ kedves #1, akkor jól emlékeztem, hogy ez a helyzet.

#3 válaszolónak, ezt tudnám javasolni Neked, ha ilyen jellegű problémád van, szerintem én is igénybe veszem a szolgáltatást:

[link]

2014. szept. 18. 06:13
 6/13 anonim ***** válasza:

köszönöm, ismerem, de iszonyú drága az útiköltség miatt.


meg pontosan látom a ló izzadtságán és a nyeregalátéten is, ugyanis ott tiszta marad! nekem ez is felér egy kosz teszttel.


majd inkább elviszem nyergeshez, hogy kicsit valamit alakítson át.


csak attól félek, hogy a nyereg így jó rá, egyáltalán nem tűnik szűknek, ha ennél szélesebb lenne, akkor viszont felülről ráérne a marjára.

2014. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ja és korábbi nyeregnél volt nyeregnyomása (1-1 pukni), csak 1 alkalommal, kicsit ki is őszült ott a szőre, azonnal nyerget váltottam, de nem tudom, hgoy most ott azért nem izzad, mert korábban úgy tönkre tette az izzadság mirigyeket az az 1 nyeregnyomás, vagy ez is pont ott nyomja.


szóval nem egyszerű!

2014. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy a mar mellett és felett van elég hely, az csupán egy dolog a millióból, ami gondot okozhat. Nyilván jelentős különbség van a két nyereg fekvése között, ha ennyire eltérő mintát adnak.

Nagyon bonyolult tud lenni ez a téma...külföldön ez egy szakma, habár ahogy hallom, közöttük is vannak csapnivalóak.

2014. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

teljesen másik, 3. nyeregről van szó, ami megnyomta.


a hosszanti száraz foltot hagyó a másik lovamon van, rá sokkal könnyebb nyerget találni.


és akkor van a magas marú nagyon vékony vállú lovam, aminek volt egy jó nyerge, de közben gondolom izmosabb lett, ettől megnyomta 1x a marja mellett, púpos lett. ezt a nyerget lecseréltem egy másikra, ami látszólag tökéletes, egyáltalán nem tűnik szűknek, sőt, még azon aggódom, hogy túl széles, mert a martól nézve elég távol fekszik fel. ezzel pedig ugyanott lesz száraz folt, mint az előzőnél volt, ami az első felnyomás után állandósult.

2014. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes. Az én lovamnál nincs száraz folt egyáltalán. Lehet hogy nem is ér a lóhoz? Repül a nyereg?
2014. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!