Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő amíg valaki megtanu...

Mennyi idő amíg valaki megtanul vágtázni?

Figyelt kérdés
Kb hány alkalom kell?
2014. szept. 19. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen szinttől? Én mondjuk 2-5. alkalommal már vágtáztatom voltizzsal a tanítványt, de ez nem jelenti azt, hogy tud is vágtázni.
2014. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ügetéstől
2014. szept. 19. 22:31
 3/11 anonim válasza:
Szia!!En az 5.alkalomkor vagtaztam mar nyeregben.
2014. szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én akkor vágtáztam először amikor már jól ment az ügetés (mind a 2) és a lépés, vmint jól írányítottam a lovat. Az 1. alkalom végén egy kicsit, de a 3. alkalommal már mindig kiültem a vágtát végig hiba nélkül. Egy kis gyakorlás és a nyarat terepen töltöttem.
2014. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én életem első lovaglását vágtával kezdtem, nem is ügettünk semennyit sem, csak lépés és vágta volt.


Mert ha belegondolsz a vágta végül is egy sokkal könnyebb és kényelmesebb jármod mint az ügetés. És csak lábsorrendet jelöl nem pedig sebességet.


Ilyen szempontból bármikor el lehet kezdeni tanulni, nincs időhöz vagy alkalomhoz kötve.:)

2014. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok annak az edzőjének, akit első alkalomkor vágtázni hagynak. Gondolom a diplomájátbis a bolhapiacon szerezte. Voltizsban biztonságosabb a vágta eleinte mint nyeregben. Akkor fogsz vágtázni (ha egy jó, hozzáértő, felelősségteljes edződ van) , ha már lépésben és ügetésben biztonságosan, stabilan ülsz a nyeregben. Addig értelmetlen dolog egy lovast vágtáztatni, olyan alapon hogy "csak fent marad". Ezt nem lehet időhöz kötni, hisz amilyen ütemben fejlődsz, olyan ütemben jön el az idő hogy vágtázzál.
2014. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem igaz. Lehet az első alkalommal vágtáztatni, sőt, én 2-5 alkalom között szoktam is legkésőbb. Ismerje meg azt a mozgást is, mert ha nem ismeri, megugrik a ló, úgy perecel le, mint a huzat. Nem bonyolult dologról beszélünk, amit jujj, nem szabad csinálni csak évek múltán, ha a csillagok állása kedvező. Olyan ló kell hozzá, meg olyan képzetségi szint a lónál. Én első vágtáztatásnál adott esetben sétálok mellette, ha úgy akarom, és a ló nem hagy le, én pedig nem rohanok, mint az eszelős, hogy lépést tartsak vele.

A lónak is természetesebb jármódja.


Tanítási módszer, létezik, használják sokan. Semmi gond nincs vele, ha a tanítója tudja, mit csinál, lehet a vágtát az ügetés elé helyeni. Ugyanúgy, ahogyan a kiképzési skála sincsen kőbe vésve, attól, hogy van egy preferált német, amely alapján a legtöbb lovat képzik (vagy legalábbis úgy gondolják), van másik is. Attól, hogy valaki másikat használ, még nem lesz idióta vadállat, aki csak rombol...

2014. szept. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, tévedsz kedves Cappucina.

Az első alkalommal nem HAGYTAK vágtázni, hanem TANÍTOTTAK vágtázni, órási különbség van a kettő között.:)


Az meg hogy te a szűk látóköröddel nem veszed észre, mitöbb, nem akarod észrevenni a miérteket és hogyanokat, az nem jelenti azt hogy a másik mindenképpen buta és nem tud semmit.


Ja, és ha már ez kiveri nálad a biztosítékot akkor inkább meg sem említem hogy Gróf Széchenyi Dénes hogyan oktatta a maga idejében a lovasait. :D:D:D:D:D:D

2014. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Oktatta, drága kezdő pajtás. :)

A lovat cseszi szét az a faseggű lovas aki huppog a nyeregben, nem a derekával üli ki. És bizony egy kezdő lovas nem üli ki a vágtát, hanem veri a ló hátát.


Egy kis lojalitás, képzeld magad a ló helyébe.

Amikor Dallos Gyulánál lovagoltam, a Xenophonban, ott is megnézték az idomítással kapcsolatos tudásomat, és hogy a lóval végre tudom e hajtani a kiképzési skálát. És nem elsősorban, hogy egy nagy mozgású lónak mennyire tudom kiülni a hátát.


Szóval nekem ne egy hobbi lovas magyarázzon. ;)

2014. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Kezdő lovas voltizzsal sokkal kevésbé huppog vágtában, mint tanügetésben, amúgy. Csak úgy mellékesen mondom. Ez nagyátlagban igaz nyeregben is.

Másrészről valahogym eg kell tanítani. Kezdő lovas úgy pattog tanügetésben, mint a rosszbaj, és van, akinél akár 1-2 hét, mire rendesen ráérez, vagy még több. Most ne tanítsuk meg inkább a tanügetésre, meg a vágtára, mert pattog? Jó neki a lépés is, végső soron, aztán vagy ráérez lépés közben a tanügetésre, vagy felejtse el inkább.

2014. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!