Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A haflingi lovakkal mennyit...

A haflingi lovakkal mennyit lehet vágtázni tereoen? Saját tapasztalatokra lennék kiváncsi. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Imádom a haflingiket. Pont azért (is) szeretem őket, mert kisebbek, erős csontozatúak, nyugodtak, biztos járáúsak. Szóval szeretem, ha egy ló nyugis és nem kifejezetten élénk természetű.

Azonban jólesik időnként egy-egy kiadós, hosszú vágta. A haflingi ugye bírja az ilyet? Úgy tudom, hogy ügetésben nagyon kitartóak, és stapabíróak, dea vágtáról keveset írnak.


2014. szept. 7. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Bírja, persze, ha kondícióban és felkészültségben is ott van.
2014. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KGabi0000 ***** válasza:
Ez sokban függ a lótól is,hogy eddig hogy lovagolták,milyen edzéseken használták,haladó vagy kezdő lovas lovagolta-e.Szóval mint mondtam egyedfüggő,az a haflingi,amit én szoktam lovagolni,az nem nagyon bírja,mivel általában max. ügetésben lovagolják,csak néhány haladó vágtázik vele hetente 2-3-szor.Én se szoktam vele túl sokat vágtázni.
2014. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a hosszú és sok vágtát nem bírja, viszont a világból kiüget. lehet, hogy bírja, de akkor te fordulsz le róla, úgy kell hajtani. inkább 100-al üget ha lehet.


hosszú túrákra, sok vágtára nem való.

2014. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami a világból kiüget akkor is, ha te közben ezerrel hajtod, az az ügető... De még az is elvágtázik hosszabb távon is, ha erre van tréningezve. Szóval ha havonta egyszer eszedbe jut, hogy most kilométer hosszan megküldöd, mint állat, egyébként meg heti kétszer megy egy könnyű lépő-ügető edzést, akkor nem kell meglepődni, ha a vágta első negyedében kidől. Nyilván csak érzékeltets maitt a példa, de szóval minden megoldható, megfelelő felkészítéssel. Nyilván egy telivér hatszor otthagy, még akkor is, ha a hafid rongyol, mint a hülye.
2014. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!