Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyakon sütött kancától lehet-e...

Nyakon sütött kancától lehet-e magyar sportló csikóm?

Figyelt kérdés
A kanca holland félvér apaságú. Milyen feltételekkel süthetem nyereghelyen a csikóját?
2014. szept. 22. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom sportló mén kell rá. De szerintem többre mész, ha ezt a kérdést felteszed a Magyar Sportló és Félvér Tenyésztők Egyesületének. ( [link]

Van az oldalon elérhetőség, ők biztos tudnak választ adni (célszerű dr. Burucs Balázst keresni ő a tenyésztési vezető)

2014. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

olyan egyszerűen nem, hogy csak befedezteted a kancádat egy akármilyen ménnel.

ahhoz előbb a kancának kancavizsgát kéne tennie, mert ugye ahhoz, hogy tenyésztésben részt vegyen egy ló, nem elég a származás. ha nyeregehelyen sütött lenne a lovad, de mégis valamiért "selejt", görbe lábú, ponty hátú, stb.stb. akkor se kapná meg a kancavizsgát és nem lenne a csikója nyereghelyen sütött.

2014. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kancavizsga négy éves korig játszik, az én lovam pedig 2008as..
2014. szept. 22. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kancának át kell mennie egy házi szemlén, ezt akármilyen korban megteheti (az enyém 11 múlt, mikor letette, ne szórakozzatok...), küllemi bírálat van, és megnézik a jármódjait is, mindenre kap egy pontot, és annyi. Ha átment, akkor sportló fajtában elfogadott ménnel kell fedeztetni.
2014. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!