Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan helyezkedhetnék el...

Hogyan helyezkedhetnék el pályakezdő oktatóként?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem a főiskolán, ménesgazda és lovastúra-vezetői végzettségem van. Sajnos nem tudok elhelyezkedni a szakmámban, mert egyáltalán nincs ismerettségem, versenyekre nem jártam. A lovarda, ahol az iskola előtt tanultam bezárt. Mivel egy év eltelt, és lehetőségem sem volt, sajnos egy éve ki is estem a gyakorlatból kicsit.


Tippeket, ötleteket szeretnék, hogyan tudnék lovas helyen munkát vállalni. Mozgatást (akár futószáron, akár lóháton), előkészítést-nyergelést, sőt még kezdők oktatását is el tudnám vállalni, a papírom is meg van hozzá. Próbáltam hirdetni a lovasok.hu-n is, de sajnos semmilyen lehetőséget nem kínáltak fel.



2014. szept. 29. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

El kell hogy szomorítsalak, de kb. sehogy nem fogsz tudni elhelyezkedni.

Van ilyen képzés főiskolán? Nem is hallottam róla.


Lovász rengeteg van, lovas oktató is.

2014. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan menj el környékbeli lovardákba, és személyesen próbálkozz, az talán jobb, mint, ha hirdetsz, mert rengeteg ilyen ember van, nagyon ritka, hogy valaki ilyen hirdetésekből keressen alkalmazottat - tapasztalatom szerint. Ja meg járj lovas eseményekre, szerezz ismeretséget, kapcsolatokat.
2014. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem így, hogy se tapasztalatod, se gyakorlatod, nyárig nem is érdemes ebben a pozícióban keresgélned, télen kevés a kezdő lovas. Addig is lovagolj, amennyit tudsz, fejleszd magad, ismerkedj.
2014. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért néha akad hirdetés, de legtöbbször mindenest (oktató/lovász/ gondnok egy személyben) keresnek.

Érdemes szépen járni a lovardákat, érdeklődni, ha náluk nem is, de máshol tudnak-e ajánlani helyet stb.

Viszont nem ártana visszarázódnod, mert nem túl jó ajánló levél, hogy "bocsi kijöttem a gyakorlatból".

2014. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A facebook-on az egyik lovas adásvétel csoportban hirdette valaki, hogy tud németországi melókat. Lóápolót, lovászt, belovaglót. Esetleg ilyesmit tudok elképzelni.

Sajnos ma Magyarországon erre a szakmára nincs kereslet, már csak azért sem, mert iszonyú sokan végeznek, hiszen lovastúra-vezető, lovas oktató jó pénzért bárki lehet, ezeken a képzéseken (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) a színvonal kritikán aluli... Így aztán magának a szakmának sincs semmi elismertsége. Azok tudnak oktatni, akik versenyeredményekkel tudnak szolgálni. A többit max. mindenes állásra veszik fel, ami annyit tesz, hogy etet, ganajol és ha beesik valaki lovagolni, akkor futószáraz.

2014. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Királycsik Petrát keresd meg facebook-on! Ő hirdetett lovas állást, Mo. határán, bentlakással.
2014. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amugy meg ha módodban áll, keress egy edzőt és egy jó lovat, járj versenyekre, légy sikeres aztán annyi lovasod lesz, amennyit csak akarsz, még lovat is biztosítanak csak adj nekik a tudásodból.

Csak mondjuk ezt nem most kellene elkezdeni, előre kellet volna gondolkodni, és előbb a tudás,gyakorlat aztán a papír, hisz a lovat Te fogod lovagolni, nem pedig a lovastúra-vezetői végzettséget igazoló papirosod.;)

És mutogathatod bárkinek hogy te itt végeztél, ilyen eredménnyel stb. de amíg mást nem tudsz felmutatni(pl. verseny eredmények) konkrétan egy senki vagy.

2014. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jobb esetben - és ennek így kellene lennie.

A szomorú valóság meg az, hogy boldog-boldogtalan oktat és ha kedves, nem kiabál, nem vár el semmit (mert hát nem is tud semmit), ahhoz sokan járnak. Évekig. (Aztán jönnek ide megkérdezni, mi az a félfelvétel.)

2014. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz elhelyezkedni, hogy kinyitod azt a bezárt lovardát. Sompolyogj oda a tulajhoz... Néha egészen szép eredményeket is el lehet érni. Egy cimbim pl. azt kialkudta, hogy az első három hónapban ingyen volt az övé a lovarda az összes lóval (na persze azért etetni meg rezsit fizetnie kellett), aztán újabb három hónapig féláron, és csak azután kellett teljes bérleti díjat fizetnie, valami havi 250e Ft-ot. (Ebbe beleértendő az istálló, két apartman, egy túristaszálló, 8 ló szerszámostul, hatalmas terület, de még a homlokrakodós traktor is.) Negyedik éve működik a lovardája, halálra nem keresi magát vele, de azért a ganyéhordásra mindig tud napszámost fogadni, nem kell a kezét a lószarral bemocskolnia.

Na most ha találtál egy ilyesféle helyet, akkor bemész az ÁFSZ-be, regisztráltatod magad, mint munkanélkülit, vársz egy hónapot, és utána belépsz a tartós munkanélküliek vállalkozóvá válási programjába. Ezen pályázhatsz 2.000.000 Ft kezdőtőkére és fél évig tartó, havi 100.000 Ft összegű támogatásra. Egy gurigából veszel három iskolalovat, a másik gurigát benyomod reklámba, a havi százból meg kifutja a kaja meg a rezsi, ülsz, mint a pók a hálójában, és várod, hogy berepüljenek a legyek. Vagy jelentkezel a nemzeti lovasprogramba, és kapcsolatba lépsz a helyi iskolamesterrel, hogy hozhatják a gyerekeket.

Nagyjából ezt tudod csinálni.

Olyan nem lesz, hogy valaki felvegyen bejelentett állásba. Max oktató/lovász/gondnok/éjjeliőr lehetsz egy személyben havi 50-60e Ft-ért, bejelentés nélkül, és ősszel, amikor megfogyatkoznak az ügyfelek, megköszönik a munkádat.

2014. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Külföldre én is kitudnék menni, csak nem tudok, mert a belovagláshoz nincs elég tapasztalatom, csak lovász meg nem szeretnék lenni.


Többen írtátok, hogy nem a papír számít, szerezzek gyakorlatot. Ezt én is tudom, van gyakorlatom, régóta lovagolok, minden eddigi edzőmtől pozitív visszajelzéseket kapva és problémás lovakat, melyeket szinte csak én korrigáltam, mert mást nem mertek ráültetni. A kiesést úgy értettem, hogy egy éve nem lovagoltam, nem úgy, hogy nincs tapasztalatom, csak a papír. (ettől függetlenül tudom, hogy nem jó ómen) Versenyeredményeim nem azért nincsenek, mert nem gondoltam erre, hanem mert anyagi okokból sosem engedhettem meg magamnak.

2014. okt. 2. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!