Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell helyesen 3 ívű...

Hogy kell helyesen 3 ívű kígyóvonalat csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mármint úgy értem, hogy mikor B-hez, vagy E-hez, vagy a hosszú falak felé fordítom a lovat melyik csizmámnak kéne elöl/hátul lennie, milyen segítségeket kéne adnom a lónak stb.

Előre is köszi! :)



#lovaglás #csizma #figura #lovardai alakzat #szártartás #kígyóvonal #3 ívű kígyóvonal
2014. okt. 1. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan segítséget adj, amilyet a ló igényel. Ha megcsinálja csak testsúlyra, akkor nem biztos, hogy kell bármi mással háborgatni, ha a testsúly nem elégséges, akkor van ott azonnal a csizma és a szár, mint korrigációs segítségek, úgy, ahogyan éppen kell. Ez több dologtól is függ, megy-e a vállán, "szívja-e" a fal, és így tovább...

Alapesetben egyenesen haladsz, lovagolsz mondjuk egy bal fordulót, egyenest, majd egy jobb forduló, itt megint egy egyenes, újabb jobb forduló, végül megint egy bal, ezt pedig már a rövidfal íve fogja követni.

Jobb fordulónál belső ülőcsont terhel, vállad, csípőd enyhén fordul a kívánt irányba, bal combbal "megtolod/nyomod", belső szárral jelezhetsz neki, a külsőn támaszkodik. A belső csizma fordítja, ha kell (mint a körző leszúrt vége, a körül hajlik meg), a külső láb heveder mögött bő tenyérnyivel megtartja a hátulját - ha kell. Középen átállítod-hajlítod... Majd ugyanez másik kézre.

Az egyenes részeken meg figyelsz, hogy egyenesen menjen a ló, két szár, két csizma, két ülőcsontocska között.

2014. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyi különbséggel, hogy nincs benne egyenes. Kizárólag az ívek váltásakor lehet a ló egyenesre állítva egy pillanatra, azonnal át kell hajlítani a másik kézre, vagyis tulajdonképpen félköröket kell lovagolni.
2014. okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Második válaszolónak igaza van. A ló maximum két hajlítás között egy pillanatig egyenes. Gyakorlatilag íveket lovagolsz, a lovat a belső csizmád körül hajlítod, a külső csizma (hajlítás szerinti külső, értelemszerűen) heveder mögött a farat kontrollálja.
2014. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyit még jegyez meg, hogy minden fordulat előtt megigazítsuk az ülésünket(ami egy félfelvétellel ér fel), a lovat megrövidítjük, és azután fordulunk.

Nem hirtelen, minden előzmény nélkül fordítjuk le a járásról, ez nekem is sokáig a hibám volt.

2014. okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor még egy kavarintás az egészben, és még egy dolgot én is hozzáfűznék - a ló az egész alatt legyen egyenes, és mellékesen legyen hajlított, amerre éppen kell. A ló íven haladva, vagy hajlítva is lehet egyenes, sőt, kell is, hogy az legyen.

Ami az ív/nem ív kérdést illeti, ezt megm ajd ott helyben eldönti az edző, én hallottam már mind a két féleképpen kérni, a ló/lovas szintjének függvényében.

2014. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát persze, úgy kérik, ahogy akarják, amit írtam, az a szabályzat szerinti hivatalos verzió. Meg szerintem így van értelme lovagolni. Az nem kígyó, ha van benne egyenes. Mármint amikor siklik. :)
2014. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. okt. 3. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!