Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj, ha túl kicsi a ló a...

Baj, ha túl kicsi a ló a lovashoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját lovat, mert díjugratni szeretnék, és azt nem lehet iskolalóval. Kipróbáltam már többet, de mindegyik túl ijedős vagy rohanós volt. Az edzőm egyik lova is eladó, őt is kipróbáltam, és eléggé tetszett, csak az a baj, hogy kicsit kicsi. A ló kb 160 cm, én pedig 177 vagyok, a lábam leért a hasa aljáig, kicsit úgy tűnt, mintha póni lenne. Emiatt a lábsegítségek se mentek túl jól. Az edzőm szeretné ha megvenném, de ez nyilvánvaló, mivel az ő lova. Én viszont tartok tőle kicsit, hogy nem baj-e, hogy kicsi nekem. Ti mit gondoltok?
2014. okt. 3. 17:11
 1/4 KGabi0000 ***** válasza:
Nem baj,ha tetszik vedd meg,sok olyan lovast ismerek/láttam,akinek kicsi volt a lova,de egy 160 cm-es ló szerintem pont jó,még neked is.
2014. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A klasszikus elvek szerint a ló 20 centivel legyen kisebb a lovasánál. Szóval nem kicsi neked. A mai sportlovasok körében azért vannak akkora lovak, mint amekkora a lovas, mert az nagyobb teljesítményt tud biztosítani.

Az baj, ha a ló TÚL kicsi a lovashoz. Ha csak kisebb nála, az nem gond. Azt nekedk ell érezned, hogy tudsz-e vele dolgozni így is, és, hogy ugróban ezzel együtt mennyire lehet sikeres.

2014. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megy a juhász a szamáron, földig ér a lába... ;-)
2014. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked kell érezned hogy kényelmetlen-e neki már csizmasegítséget adni. ÉN 170 magas vagyok egy kb 158 centis angol telivérrel ugrok, és ő még éppen jó a hosszú lábaimhoz. Ha ugrókengyelben oda tudod érinteni a sarkad az oldalához, szépen rá tudsz szorítani anélkül hogy fel kéne húzni a sarkad akkor még jó. Ha már "feszengsz" rajta nem ajánlom hogy megvedd, keress kicsit magasabb lovat:) Nézz szét még inkább, csak olyat vegyél meg akiben a legtöbb tulajdonság tetszik, vagy ami nem tetszik, azon lehet változtatni. A magasság nem ilyen :)
2014. okt. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!