Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovamra nem jó a nyereg...

Ha a lovamra nem jó a nyereg a nyeregemelő segíthet?

Figyelt kérdés

Nem nagyon passzol rá, mert kicsit keskenyebb, magasabb a nyereg markamrája, mint ami neki kéne. Szeretnék majd új nyerget, de egyelőre még nem tudok venni. Segíthet egy nyeregemelő? Vagy teljesen felesleges?

És ha igen, milyen fajtát/típust ajánlotok?



2013. nov. 19. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ideiglenesen megfelelhet, hosszú távra nem.
2013. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Valletta ***** válasza:
Ha keskeny a markamra, azt nem fogod tudni azzal kompenzálni, hogy még egy réteget aláteszel, mert azzal csak még keskenyebb lesz... Talán egy olcsót meg lehet próbálni, hátha ha valami puha, szőrös alatta van, nem töri fel, de én azonnal új nyereg után néznék.
2013. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
DÉs ( a feltörésen kívül) lehet ettől baja a hátának?
2013. nov. 19. 22:59
 4/12 Valletta ***** válasza:
100%

Miért, az nem elég baj?

Vegyél már fel egy pár két számmal kisebb cipőt és járjál abba mindennap és akkor majd megkérdezem, hogy a feltöréseken kívül lett-e még valami baja a lábadnak?

2013. nov. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy nem direkt vettem neki rosszat! Miért kell bunkózni? Amúgy meg arra volnék kíváncsi, hogy a hátának lesz-e baja tőle.
2013. nov. 20. 14:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet baja. Ahelyett, hogy a rárakódó teher egyenletesen eloszolna, kétoldalt egy-egy csíkban nyomódik, sőt ügetésnél, vágtánál ütődik a hátára.

De akár a szőre és a bőre is bánhatja.

2013. nov. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen lehet! Néz egyrészt utána a feltörésnek, hogy az mennyre lehet komoly. Arról nem is beszélve, hogy milyen rusnya, amikor a maron hatalmas hófehér volt van, jelezve, hogy elbaltáztad.

Másrészt, a folyamatos lovaglás fájdalmat okoz, könnyen kialakulhat nyereg iszony, nyergelési problémák, lovassal együtt nem működés, mert minden lovaglás kellemetlen számára. Szóval egy érzékenyebb lelkű lovat simán hazavághatsz vele.

Villámgyors csere, nem is kell újat venni, tedd ki valami lova csoportba, hátha valaki elcseréli.

2013. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem miért kell leoltani a kérdezôt. Nyilván nem akar rosszat a lovának. A nyeregemelô nem fog segíteni, én is voltam már ugyanebben a helyzetben. Sajnos csak egy új nyereg lesz a megoldás. Vegyél egy jó állapotban lévô használtat, azok nem olyan drágák.:)
2013. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8-nak

Szerintem senki nem oltotta le a kérdezőt.

Mindenki azt írta, hogy nem segít a nyeregemelő, kell egy másik (rávaló) nyereg.

És azt sem gondolja senki, hogy a kérdező rosszat akarna a lovának.

Viszont ismerősöktől kért kölcsönnyergeken is el lehet gondolkodni, az legalább segítene a helyes méret meghatározásában.

2013. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem jó, ráadásul sipolyt is okozhat, ami nem minden esetben gyógyítható! Nagyon ijesztő ismerősömnek volt, nem kívánom azt a látványt nektek, de tényleg!
2013. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!