Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy karámba tehetem őket?

Egy karámba tehetem őket?

Figyelt kérdés

van egy kanca akinek van egy 2 hetes csikója. Sok helyen olvastam hogy jobb ha a csikó több ló között nevelkedik. Van még egy póni, de őt az anyaló bántotta amikor még vemhes volt.


Ha egyberakom akkor a póni bánthatja a csikót? ti mit javasoltok? egybetegyem vagy ne? ha igen akkor hogy fogjak hozzá?


Kérlek csak normális válaszokat írjatok!


Köszi :)


2014. okt. 3. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha még vemhesség alatt bántotta most tízszer annyit fogja, mert védi a csikót. Nem javasolt összerakni őket felügyelet nélkül.
2014. okt. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Összeengedheted őket, de csak komoly szoktatás után (illetve jó lenne tudni a póni nemét is). Elsőre villanypásztorral válaszd el a karámot két részre, egyikben a póni, másikban a kanca és a csikója. Ez akár 1-2 hétig is mehet, mire megpróbálod őket egybeengedni, de akkor is csak felügyelette.
2014. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

mind a hárman kancák.

Mielött elett volna nem bántotta csak az ellés közeledte fele. csípkedte meg elvileg néha rugott rá.


És ha esetleg a pónik vezetőszáron vinném be és úgy lennénk ott?

2014. okt. 3. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Én először mindenképp a külön karámot mondanám, hogy tudjanak összeszagolni, miegyéb, de el tudjanak szaladni egymás elől a nélkül, hogy a másik követni tudná. Ezt legalább 1 hétig.

Ha ez pipa, akkor próbálkozhatsz kötőfékes vezetgetéssel.

2014. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

istállóban egymás mellett állnak. ott már látták egymást és összeszagoltak :)

így is a külön karámos dolog kéne?

2014. okt. 3. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyéim is egymás mellett állnak istállóban, az egyik mégis beküldte a sarokba, és rommá rúgta a másikat karámban... Nem kötelező, hogy így kell történnie, de szerintem jobb a béke.
2014. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy a karám meg lehet próbálni. Ne vezetőszáron vezesd, mert nem fognak tudni mozogni, kommunikálni. Ha nem hagyja majd békén akkor sem, ha megadta magát, akkor inkább legyenek egymás melletti karámban, hátha idővel megbékél.
2014. okt. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!