Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Siet hazafele, meg tudom...

Siet hazafele, meg tudom állítani, de nem bízok benne teljesen, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A lovam elfele nagyon nyugodtan megy, még kicsit lusta is. Amit érzi, hogy hazafelé megyünk, nagyon felélénkedik, érezni benne az erőt, amivel ha engedném hazáig tudna vágtázni, "ami a csövön kifér" módon. Ellenben meg tudom állítani. Ha akarom megállítom, ilyenkor megáll, de mégis érzem rajta a türelmetlenséget. Az a baj, hogy a lovarda egy gát tövében van, és ahhoz, hogy visszaérjünk, le kell menni a gát oldalán, ami nagyon sresszes, mert ilyenkor 50% az esély rá, hogy vágtában tesszük ezt meg, aztán hazáig nyargalunk, hogyha nem kanyarítom vissza fel. Ilyenkor sokkal érzékenyebb is. Egyébként, olyan helyről származik, ahol hangos helyekre vitték, városban volt. De ilyenkor ha hazafelé megyünk, már figyeli, mi adhat okot, hogy belerántson a vágtába. Nem az az érzékeny típusú ló amúgy sem. inkább domináns, nagyon is. Eddig férfiak lovagolták csak. Erős határozott kézzel. Ehhez szokott. Most azonban egyéb okokból hozzám került és kénytelen hozzászokni az én módszereimhez. Egyébként ő egy nóniusz apaságú sodrott ló, aki jelenleg eléggé el van kanászodva, viszont nincs senki aki átlovagolná, csak én. A baj az, hogy mivel most vettük, így még idő kell, hogy megbízzak benne. És talán ezt érzi ő is. Félek, hogy egyszer úgy elvisz terepen, hogy valami veszélyes helyzetbe kerülünk. Mert istenem, elvisz a puszta közepén az annyi, majd megáll ha elfárad vagy még rá is hajtok, hogy a saját parancsaimat ugye, már vissza tudom vonni. De itt ezt nem tehetem meg. Egy gátoldalba, ahol hamar úttal majd főúttal is találkozunk nem engedhetem meg magamnak meg neki se, hogy hagyom elragadni magamat. Szóval szerintetek mit tegyek? Ha kis körökre veszem vagy a szárakkal szórakozok csak meg jobban beindul. Más úton nem tudok hazamenni, mert csak ez az egy van. Tanácsok? :)


Előre is köszönök mindenféle pozitív választ, segítséget!



2014. okt. 11. 23:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és leszállni se tudok róla terepen. Egyszer próbáltam meg, kitépte magát és hazáig rohant. Félek, hogy mi lesz ha véletlen leesek róla odakint és éppen nagyon távol vagyunk a lovardától. Merre fog rohanni? Lovagoltam lovakat akik olyan nyugodtak kint. Le lehet róluk szállni, el lehet engedi őket, mert leállnak legelni.Szeretném ha ő is ilyen lenne. Szerintetek megoldható?
2014. okt. 12. 00:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni. Hazafele minden ló jobban megy. Mindig mások lóval együtt menj ki. Akkor nyugodtabb lesz, de ettől még mindig érezni fogod, hogy hazafele élénkebb. Én már ültem olyan lovon, amelyik ha már hazafele mentél, és elfordítod másik irányba, hogy majd még arra mész, akkor ágaskodott.
2014. okt. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Több idomítás, kevesebb terep. Elfelé ügessetek, vágtázzatok, hazafelé lépjtek és mikor hazaérteket, lovagold le otthon is.
2014. okt. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha más lovakkal megyünk ki, akkor versenyezni akar. Még izgatottabb! Egyszer volt oktatóm lelovagolta, mert én nem voltam otthon, nem tudtam mozgatni és ő igen erélyes férfiember és úgy mesélte, hogy hazavitte a ló terepen.

Én pont arra gondoltam, hogy többet kéne kijárni vele nem? Mert nagyon keveset van kint, pályán nagyon lusta és emiatt kint kéne edzeni többet nem lehet?

2014. okt. 12. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Akármennyire lelovagolod terepen is, hazafele mindig is sietni fog. Keveset lehet rajta javítani, de sokat ne várj tőle. Más lovakkal szemben is mindig benne marad a versenyszellem. Gondolom ha egy másik ló mögött mész akkor meg ideges. Sajnos ilyen marad. 15 éves ha elmúlik akkor fogja majd lejjebb adni. Addig csak ügyesen.
2014. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az egész arról szól, hogy nem átengedő. Az, hogy pályán lusta, terepen menős, azok ennek a különböző megnyilvánulási formái, ezzel kell dolgozni, mert minél többet csapatod terepen, annál inkább megszokja, hogy lehet, pályán meg ugye lustul, mert hát ő "ilyen". Pályán tessék nagyobb iramot, több koncentrációt kérni, terepen pedig lassabb iramot és hazafelé ne szokja meg, hogy rohan. Err nem megoldás az, hogy megvárod, míg 15 lesz, mellesleg 20 évesen is úgyan úgy rohan, ha akar. A hozzáállását kell megváltoztatni, hogy jobban átmenjen mind a felvétel, mint az előrehajtás, magyarán átengedő legyen a ló, tiszteletben tartsa a kérésedet.
2014. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne engedd terepen se futkorászni fel-alá, ahogy kitalálja. A lovad nem átengedő, nem megfelelően idomított. A cél az, hogy robbanékony legyen bent is, menjen, ahogy csak tud - ha erre kéred! De épp, hogy csak tötyögjön, de azt is lendületesen, lelkesen tegye terepen is, ha épp ez a feladat. Szóval idomítás, idomítás, idomítás. Terepen is.

Esetleg dolgozz vele kézen is néha, sokat segít.

2014. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!