Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy csikó harapni akar...

Ha egy csikó harapni akar miután megszaglászott az még tolerálható játék-kategória, vagy azért már oda kell csapni, hogy meg se szokja? Illetve ha hátrarúg, mert olyanja van, azért mikortól kell fegyelmezni és hogyan?

Figyelt kérdés
Ritkán rúg ,de előfordul, hogy rámseggel, főleg, ha azt akarja, hogy húzzak már el. Nekem legalábbis ez jön le. 3 hónapos.
2014. okt. 15. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már 3 hetestől sem tűröm meg, hogy rám rúgjon. Van, ami játék, és van, ami nem, egyes mozgásformáknál pedig a legelején le kell fektetni, hogy ilyet játszhat a többi csikóval, de nem játszhat az emberrel.
2014. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A csipkedést se tűrd el. Nem kell rögtön megcsapni érte, csak határozottan told el a fejét magadtól, amikor oda akar kapni. Ha erőszakoskodik, akkor csapj az orrára egy kicsit.

Ha meg konkrétan rádfarol, akkor gyere ki mögüle (mielőtt még tényleg felrúgna), aztán billentsd fenéken és küldd el magadtól. Ő menjen el, ne te! Természetesen utána visszaengedheted magadhoz, de csakis ha behódolt neked, és ezt jelzi is feléd (csámcsogás, lóg a feje).


Ne hagyd rá, mert később elkanászodhat! Igenis, ilyen kicsi korban kell belenevelni, hogy mit engedhet meg magának az emberrel szemben, és mit nem.

2014. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem sem szabad hagyni,még játékból sem,mert később is azt hiszi,lehet. Elég komolyat tud csípni már most is,múltkor valahogy sikerült a tenyerembe harapnia,egész kicsit...hááát eléggé fájt. Az véletlen volt,kézből kapott friss füvet. Ami miatt még kicsit tartok,hogy mikor az anyját ápolom,konkrétan a patáját amihez behajlok,mindig jön és a fejemet szaglássza. Nehogy megskalpoljon brahiból :/
2014. okt. 16. 10:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért félni se kell tőle, lehet hogy bohókás és tudatlan még, de azért nem rosszindulatú, nincsenek előre kitervelt gonosz tervei, hogy hogyan kapja szét a gazdit :)


Csak légy vele következetes. Ha patát pucolok, én a felnőtt lónak se szoktam engedni, hogy közben hátra hajoljon és a hátamat szaglássza, akármilyen jóindulatú is. Amelyik ezt csinálja, annak ellököm a fejét, majd újra felveszem a lábát. Érteni szokták, és a csikó is érteni fog belőle, ha elhessegeted. A lényeg az, hogy ne legyen szabad bejárása a személyes teredbe, csak és kizárólag akkor, ha erre engedélyt adsz neki.

2014. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja,nem felek tole. :) Kis bohokas meg,tudom,de szerintem is tudnia kell meddig az addig. Kis csacsim :)
2014. okt. 16. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!