Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről a lóról?...

Mit gondoltok erről a lóról? /képek/

Figyelt kérdés

Később a megvétele után:

[link]


Mostanában:

[link]


[link]


MINDENRE kíváncsi lennék ami nektek eszetekbe jut róla: küllem, és használhatóság, avagy használhatatlanság terén.

Fél év múlva tölti a 3. életévét, csődör.

Bár több mint két éve nevelem, enyhén szólva is összeszoktunk, de elgondolkodtam azon, vajon tényleg alkalmas lesz e a lovam akár maximum hobbicélra is, legnagyobb probléma a lábai, ebből, és az egyéb testi adottságokból adódó izmolatlanság.


Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is!



2014. szept. 25. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hátsó csüdje nekem gyanús, nincs ez a ló meredekre körmölve? A szügye és az első lábai valóban eléggé gyengének tűnnek, de folyamatos fejlesztéssel hobbilónak miért ne lenne jó?
2014. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Orvos mit mond? az a baj, hogy ezek alapján a képek alapján mi lovasok, lószerető, esetleg lóhoz értő emberek keveset tudunk mondani, vagy akár teljesen hülyeségeket írunk.


először is látni kéne mozgás közben, vagy nem 3 db, hanem 300 képet feltenni róla.


a lába valóban csúnyácska, de ez nem zárná ki, hogy hobbira jó legyen. viszont nem tudjuk fájdalmai vannak-e, illetve hogy mitől izomtalan. miért csődör még? állásban van? az a legrosszabb ami vele történhet.


nem lehetne kiherélni és akkor a másik (vagy még több) lóval "szaladgálhatna", bár erre a legnagyobb szüksége pont mostanáig lett volna, csikó korban még nagyon sokat tudnak javulni ezek a lábproblémák, ha eleget tud szabadon mozogni a csikó.

2014. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A hátsó lábain a csüdjei pici korában a földet súrolták, mindig is meredek volt, és hegyesre nőtt, mert elől nem tud úgy kopni, a sarok kopik jobban.


Mostanában jönne az orvos kiherélni. Azért van most állásban mert új helyen vagyunk, még készül a többi box.

Karám van lehetőségnek, dombos, de ott nem tud legelni, nincs mit, levinni meg nem fogják neki a kaját biztosan, jó pár méterrel odébb van a karám. Bértartásban van.

2014. szept. 25. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem amikor bértartásban volt a lovam, alap volt, hogy legelő legyen, de kinek mi a fő szempont, nyilván nem véletlenül választottad azt a helyet, ahol van.

Ha ennyire problémás a lába, akkor én nem biztos, hogy megvettem volna a pacit, de mindenképpen valaki hozzáértőt kellene megkérdezni, aki élőben is látja (és tisztelet a kivételnek, de ez sok esetben nem az állatorvos.)

2014. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én ezt most akkor sem értem. nem azért gáz az állás, mert box kéne, hanem mert karám kéne. tehát most éjjel-nappal állásban van? :o akkor mire van a karám?


nem az a baj, hogy nem tud legelni, de nem tudnak oda is szénázni? minimum reggeltől estig ott kéne mászkálnia, bár a legjobb a ridegtartás lenne.

2014. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Normális közelségben nincs karámozásra lehetőség. Hacsak nem 2 óra hosszát utazgatnék napi szinten. A mellettünk lévő lovardának is jártatógépe van.

Az a karám nincs látható közelségbe, egy út túloldalán van. Amúgy minden nap kint vagyok, van amikor fél napot is kint van, edzünk is mellette (nem, még nem lovagolom)

Tudom, nem elég, stb stb. de egy magántanyán vagyok vele, és baráti áron.

Ha ki lesz herélve, majd mehet a karámba több lóval, addig nem fogják őt külön föl le cipelgetni.


Igazából nem is ezekre voltam kíváncsi, hanem hogy van e értelme tartanom őt, fizetnem rá a sok pénzt, miközben nem tudja azt visszaadni a ramaty lábai miatt.

Fájdalmai nincsenek emiatt.

2014. szept. 25. 17:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést még csikókorban kellett volna alaposan átgondolni... Mondjuk most már késő.

Egy ilyen lábú lónak különösen fontos lenne, hogy mozogjon. Tudod mozgatni? Hogyan? A karámból nem kerítenének le neki egy kis részt?


Egyébként csak én nem látom a képeket? Fenn vannak még?

2014. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valamiért nem akarja megnyitni a linket. Igazából, hogy mennyire lesz akadályozó tényező a lába igazán csak akkor derül ki, amikor eljuttok a belovagláshoz, rendszeres munkához. Amúgy azt te is sejtheted, hogy "bittyós " lábú lovat max kolbásznak tudod eladni, esetleg áron alul legelőtársnak, biofűnyírónak.
2014. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A képeket nekem se hozza be, vagy a képfeltötlsé szórakozik, vagy nincsenek már fent. Azért kíváncsi lettem volna rá.

Az, hogy "rosszak" a lábai csak egy dolog. Az én jelenlegi lovamat 1,5 éve mentettem ki. Élete első 2,5 évét napi 24ben állásban töltötte. Szegénykém olyan alap dolgokat sem ismert, mint a sár, pocsolya, hó...

Nem, nem történt csoda. A lábai neki is csak stabilizálódtak (kop-kop-kop). Itt is a puha csüd jelentette a legfőbb problémát. Megfelelő körmöléssel, sok odafigyeléssel és fokozatos munkával jó eredményeket lehet többnyire összehozni. Köszöni jól van.

Nem kell rögtön azt mondani, hogy "selejt, irány a vágó".

Sok sikert nektek!

2014. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok a késő válaszért, rakom a képeket. Nálam beadja, de valószínű hogy az oldal sántít.


Megvétel után nem sokkal:

[link]


Mostanában:

[link]


[link]


(az állás ideiglenes, mielőtt mások is meglepődnek rajta) :)

2014. szept. 28. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!