Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha szenazaskor ramsunyit a...

Ha szenazaskor ramsunyit a lovam, vagjam szajba? Rettentoen felti a kajajat, pedig nem odalokom, hanem hivom, ott allok es beszelek hozza, de neha bekapja a gepszij es sunyit, rangatja a fejet.

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nyugodjál te meg, ne üsd a lovat. Az asszonyt inkább, biztos az ő szagát érzi rajtad.
2014. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Én orron pöccintem az ilyen lovat. Sunyít egyből pöccinteni kell. Mert eldurvulhat odáig hogy oda se enged a jászolhoz. Az én lovam nem félti a kaját, csak szeret csipkedni. Na olyankor is kapni szokott.
2014. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem szabad "szájbavágni"! Ettől csak még frusztráltabbá válik, és gondolj bele, így már oka is lenne, amiért fél tőled etetéskor! Hangosan, erőteljesen szólj rá, mond a nevét, ha továbbra is sunyít, akkor - hogy eltereld a figyelmét- finoman lábbal érintsd meg a bokáját, vagy adj neki valami parancsot, amivel szintén elterelheted a figyelmét.
2014. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem ugy gondoltam, hogy jol elverem,csak, hogy csenditsen. Nem utottem meg meg erte,nagyon erelyesen raszolok,hogy ne sunyitsaaaaaaaaal....aztan eszik tovabb. Probalok minel kozelebb ferkozni hozza eves kozben,hogy fogja mar fel vegre,hogy nem kell nekem a kajaja. Alapvetoen tudja sztem,csak neha bekattan az agya.
2014. okt. 23. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

az olyan lovak, amik korábban éheztek (nem tudom a tiéd hol és milyen körülmények között élt, mielőtt hozzád került) nagyon kajaféltősek lesznek, joggal. szerintem őket nem szabad piszkálni, ki kell várni, hogy megértse, megszokja, hogy mindig kap kaját és nem veszi el tőle senki.


ha korábban sose féltette a kaját és ez most kezd kialakulni nála, az más tészta, akkor ott dominancia kérdés van, amit amúgy nem biztos, hogy a széna mellett kell lerendezni...

2014. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A volt gazdaja miatt ilyen, bedobaltak neki a szenat,abrakot,nem csoda ha ilyen. Viszont ot kezbol etetni sem tudom,almat,repat,mert megkap erte,kockacukor eseteben a fel karom odalenne. A szenazaskor egyszerubb dolgom van,mint a kezhez szokatassal,ahhoz nem is tudom hogy kezdjek. Azt hiszem a szena az alap es azt tovabb epitve johet a kezbol nassolas,jutalmazas. Ezeket a jutalom finomsagokat most ugy adom,hogy nem bedobom,hogy tovabb rontsam,hanem leteszem a foldre es hivom,hogy jojjon,en meg nagyon kozel allok es beszelek hozza. Vagy jobb otlet?
2014. okt. 23. 21:46
 7/12 A kérdező kommentje:
En azt sem tartom kizartnak,hogy jol elvertek olykor eves elott v kozben ilyen-olyan indokkal.
2014. okt. 23. 21:48
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

az egyik lovam is ilyen volt, nem véletlenül írtam, hogy ki kell várni. bő 1, ha nem másfél évbe telt, amíg lenyugodott, de még most is sunyít, ha mondjuk az abrakja felé nyúlok, de répát, almát már normálisan veszi el, szénánál nem hisztizik. de minimum 1 évig a szénát is sunyítva falta, pedig korlátlanul volt (és van is) előtte.


én nem csesztetném evés közben, hadd szokja meg, hogy nem fog éhezni. nem tudom mióta van nálad, de időt kell neki adni. almát, répát dobd a szénára, idővel azt is megtanulja, hogy adod, nem elveszed.


biztos, hogy bántották korábban, azért ilyen. légy vele türelmes.


szerintem ilyen esetben orrba vágni nem hogy nem érdemes, hanem tilos! már így is rossz élménnyel köti össze az evést, ha most még te is cseszteted, meg orrba vered közben, akkor még stresszesebb lesz.


egyszerűen ne állj oda, hagyd nyugton enni.

2014. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom! Azt hittem ha ott allok es beszelek hozza,akkor erzi,hogy bizhat bennem,mert nem veszem el. Kiprobalom akkor igy.
2014. okt. 24. 17:59
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

a végcél az, hogy majd amikor állsz mellette és beszélsz hozzá ne féljen, de ahogy írtam ehhez kell 1 - másfél év.


eleinte ne zavard "direkt", ne vegyél róla tudomást, persze az férjen bele neki is, hogy teszel-veszel körülötte, hidd el fel fogja fogni idővel, hogy te adod a kaját, nem pedig elveszed. de ha amúgy is stresszes evés közben akkor nem kell még külön stresszelni.

2014. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!