Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van hozzá helyem, és elő...

Van hozzá helyem, és elő tudok teremteni mindent ami csak szükséges lehet a tartáshoz, persze csak az anyagiakat, amúgy fogalmam nincs a lótartásról, kb mennyibe kerülne tartani 1 lovat?

Figyelt kérdés
nem a ló ára érdekel, hanem a fenntartása. legelő, nagy terület adott.

2014. jún. 25. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha fogalmad sincs a lótartásról, akkor teljesen mindegy, mennyi pénzed van, az mind el fog menni állatorvosra.
2014. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

erre nem lehet válaszolni, kb olyan kérdés, hogy "mennyibe kerül egy kutya tartása"?


attól függ milyen kutya ugye. egy csivava, vagy egy kaukázusi. vagy foxi, amit nyírni kell? egészséges? beteges? milyen szinten szeretnéd tartani, tescos száraztápot etetsz majd vele, vagy prémium tápot, vagy nyers húst?


kb így van a lótartással is.

azt írod legelőd van. tudod pontosan, hogy milyen növények nőnek rajta? a ló milyen fajta, hány éves, mennyit dolgozik, milyen takarmányhasznosító? istállóban lesz, vagy ridegtartásban? milyen szálas takarmányt adnál neki (pl. télen, vagy éppen nyáron, amikor kiégett a "legelőd" a forróságban? szénát? sarjút? lucernát? szenázst? mikor, hol és kitől vennéd a szálas takarmányt és milyen formában? kisbála? körbála? milyen abrakot adnál neki és mennyit (ha egyáltalán adsz)? zabot? árpát? marstall tápot?

a ló patkolva lesz, ha igen hány lábra, vagy elég a körmölés? ezek mind mind befolyásolják a lótartás árát! tehát a válasz kb. 10.000 - 70.000 / ló. de ugye minimum 2 lóval számolsz, mert lovat egyedül nem szokás tartani...


és az kiderül a kérdésedből, hogy nem a ló ára érdekel, hanem a tartása, de hiába van nagy területed, ha pl. nincs körülkerítve, vagy éppen szögesdróttal van. ha nincs egy beállód se, nincs szénatárolód, se raklapjaid és ponyvád, se egy megbízható ember, akitől nagy tételben tudsz vásárolni szénát.

2014. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A "fogalmam sincs a lótartásról" azt jelenti, hogy teljesen laikusként akarsz belekezdeni? Mert akkor NE tedd.

Vidd bértartásba, ott biztos, hogy jobb helye lesz ebben az esetben. Sajnos, ha nagy hülyeséget csinálsz több százezres orvosi költségek is lehetnek. :/

2014. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nem laikusként akarok belekezdeni, pusztán ez érdekelt, hogy megfizethetõ e.... a második válaszoló válasza alapján nekem megfizethetõnek tûnik, innentõl kezdve látom értelmét további információ szerzésnek. egyébként, ismerek olyanokat, akik tartanak lovat, sõt a faluban is van 4-5 ember is, most nekem egyszerûbb volt ezt itt megkérdezni.

Én még csak 3. éve vagyok falusi, még csak tanulom az állattartást, a ló és a tehén, egyelõre álom szinten van, kecskéim, baromfiak, és malackáim már vannak, róluk is rengeteget tanultam, mielõtt be mertem szerezni õket.

2014. jún. 26. 12:13
 5/13 KGabi0000 ***** válasza:
A ló nem olyan mint egy kiskutya,őt lovagolni kell rendszeresen heti 4-5x órát,hanem tudsz lovagolni és nem is értesz hozzájuk,akkor ne vegyél lovat.Egy ló fenntartása elég drága,a lovasedzőm azt mondta,hogy nem az étel drága neki,hanem a patkolás és az állatorvosi költségek.Ha valami baja lesz,akkor akár több százezer forintot is kiadhatsz az állatorvosra.Jól meg kell gondolni,hogy tudod-e ezt finanszírozni.Az nem elég,ha van egy nagy legelője,őt rendesen mozgatni kell,foglalkozni vele, és ahogy írtad te ehhez nem nagyon értesz.Amúgy bértartásban számolva a bértartás kb 35.000-50.000 forint,ehhez jönne még az állatorvos és patkolás.Én nem tudom ezek mennyibe kerülnek,de nem olcsók az biztos.Így körülbelül számítsd ki,hogy mennyibe kerülne egy ló.
2014. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

"nekem megfizethetõnek tûnik, innentõl kezdve látom értelmét további információ szerzésnek"


Ja, hát akkor én kérek elnézést! Nem is értem, miért tanulják bizonyos emberek a lovat egy életen át...

2014. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

természetesen nem azért akarpk lovat, hogy visszahozza a labdát, vagy vakargathassam a füle tövét.

van némi földterületem, ami sajnos traktorral megközelíthetetlen egy erdõnek köszönhetõen, ezt mûvelni nagy segítség lenne paci, nagyapám is azzal mûvelte gyerekkoromban, és persze lovagolni is nagy királyság, 1-2 alkalommal volt már hozzá szerencsém, elviselném minden nap. bátyámmal 3 hónapos váltásban vezetjük a vállalkozásunkat, de azon dolgozunk, hogy tudjuk teljesen függetleníteni magunkat és teljes egészében megélhessünk a tanyából, ahogy nagyszûleink is tették. Persze ehhez rengeteget kell tanulnunk, és sajnos, nagyon sok olyan dolog van itt, amit semmilyen iskola nem tanít és magunktól, illetve környékbeli patasztbácsiktól kell tanulnunk.

2014. jún. 27. 09:42
 8/13 anonim ***** válasza:

én sok sikert kívánok hozzá, nem tudom miért kell minden kérdésre azonnal ellenségesen válaszolni, a kérdező nem írta, hogy épp lovat akar venni, a kérdés csak az árára vonatkozott, azért tette hozzá, hogy fogalma sincs, hogy indokolja a kérdést.

én is megkérdezhetném, hogy mennyibe kerül egy 1000 köbcentis motor fenntartása úgy, hogy nincs rá jogsim, nem azt várnám válasznak, hogy ha még jogsid sincs ne vegyél!

2014. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csakhogy a motor nem egy érző lény, ez itt a különbség. Ha elromlik, be lehet állítani a garázsba. Az meg ne is gondolkozzon lótartásban, akinek fogalma sincs róla és nem is szándékozik tanulni.
2014. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

de hát nem gondolkozott lótartásban, csak megkérdezte, hogy mennyibe kerül!


egyébként pedig azt írta később (miután már le lett ugatva) hogy nagyon távoli vágy és van kitől tanulnia.


amúgy a motor pedig azért jó példa szerintem, mert bár be lehet állítani a garázsba, de igen könnyen halálos balesetet lehet vele okozni, szóval az se kis felelősség!

2014. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!