Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy jól idomított ló miért...

Egy jól idomított ló miért reagál az állításra hajlítással?

Figyelt kérdés

Ugy tudom, hogy ez igy helyes, ugrasvaltashoz is elengedhetetlen alapfeltetel, viszont nem kavar be egyik feladatba sem? Gondolok itt belso-kulso allitasra egyenes vonalon, ahol a lonak nem szabadna elferdulnie.

Es honnan tudom, hogy a lovam allitasra hajlitassal reagal-e? Foldrol vegzett munkan latszik leginkabb, vagy hogy?

Koszi elore is a normalis valaszokat!



#hajlítás #állítás #idomítás #klasszikus lókiképzés
2014. okt. 29. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Lehet egy ló akármilyen jól idomított, ha a lovas nem tudja a feladathoz szükséges segítségeket jól adni neki.

Onnan tudod megkülönböztetni, hogy állításban a ló gerincoszlopa a marjától előrefele van meghajlítva, attól hátra egyenes. Hajlításban az egész gerincoszlop hajlítva van.

2014. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, ugrásváltásban csak állítani kell, ha mégis hajlik, akkor rossz a segítségadás.
2014. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy az allitas es a hajlitas miben kulonbozik, csak azt nem ertem, hogy ha a lovon ulok vagy a foldon dolgozunk, akkor ha belso allitast kerek mondjuk, honnan latom, hogy a lo nem csak allitva van, hanem meghaljitotta magat.

Az ugrasvaltasosat meg nem ertem, hogy miert lenne rossz, ha a lo nem csak atallitva, hanem hajlitva is van, hiszen ugy lesz egyensulyban csak, ha a gerincoszlopat az allitas iranyaba hajlitja, nem pedig a masik iranyba, nem?

2014. okt. 29. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kézen egyértelműen látod, nyereg alatt pedig érzed a külső csizmáddal és a belső ülőcsontod lesüllyedésével.


Én egyébként nem hiszek abban, hogy állításra feltétlenül hajolnia kéne, szóval a kérdésre nem tudom a választ, de ez már egyéni szociális problémám. :)

2014. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, tényleg hülyeséget írtam.. Valahogy belezavarodtam, de valóban hajlik is.
2014. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár amúgy most ezen elgondolkodtam. Vagyis ha köríven vagy és akkor csinálod az ugrásváltást, akkor hajlítás is kell, de ha egy egyenes vonalon csinálod akkor meg szerintem nem.. De valaki tényleg leírhatná, aki biztos benne.:D
2014. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utána én is elgondolkoztam, hogy lehet, hogy egyenes vonalon történő ugrásváltásra gondolsz. :) Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. okt. 29. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!