Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi okozhatja az ilyenfajta...

Mi okozhatja az ilyenfajta változást lovaglás során a lendületében?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves sportpónim. Mindig is gyorsan, lendületesen közlekedett, a lassúság egyáltalán nem volt jellemző rá sosem. Inkább mindig is azt próbáltam vele gyakorolni, hogy lassabban, összeszedettebben haladjon. Egy éve nálam van már, minden héten van vele foglalkozva, csak én lovagolom. Heti minimum egy-két terep, két-három pályamunka (semmi ugrás, csak és kizárólag hobbizok vele) és van mikor rá sem ülök, hanem kézen dolgozok vele, szabadidomítás elemeit gyakoroljuk. Szóval igyekszem változatosan foglalkozni vele, heti max. 5 napot. Sem az étrendjében, sem a környezetében, sem a felszerelésében, semmiben nem történt változás, viszont az elmúlt egy hétben magához képest nagyon lelassult a tempója (pályán lovagláskor), de annyira feltűnően más ütemben halad mindhárom jármódban, hogy elkezdtem aggódni, mert soha nem volt rá jellemző, hogy alig akar vágtázni, ügetése is mint egy csigáé, lépésben meg ha nem hajtom szinte megáll. Azt is sokáig gyakoroltuk annó, hogy egyáltalán megálljon. Konkrétan hajtós lett, és nem értem mi okozhatja ezt nála, lehet banális kérdésnek hangzik, de azért kezdtem el aggódni, mert az ilyesmi még sosem fordult vele elő az elmúlt egy évben, de most az elmúlt három lovaglás során minden esetben ez volt. Nem látom hogy fájna valamilyen, nem sántít, hátát szerintem nem fájlalja, megnyomkodtam, nem reagált. Gondoltam, hogy lehet csak nincs kedve pályán dolgozni (mert a terepet sokkal jobban szereti, csak a sár miatt egy hete nem voltunk). Valaki valami ötletet tudna, hogy mi lehet? Vagy lehet, hogy semmi, csak most ilyen kedve van? Bocsi hogy hosszú lett, a válaszokat köszönöm előre is.
2014. okt. 29. 19:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy futószárra is ráraktam, hogy megnézzem milyen, és ott is ugyanez volt, csigatempó, vágta darabos, ugyanaz mint rajta ülve. Lehet csak kedvetlen? Legelőn szokása volt, hogy mikor meglátott, odajött hozzám mindig. Most egy hete pedig inkább elmegy ha megyek érte. A mi kapcsolatunkban sem történt változás, ugyanúgy bánok vele mint ahogy eddig is, semmi ilyen jellegű trauma nem érhette.
2014. okt. 29. 19:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Most hétvégén fogunk kimenni terepre, arra kíváncsi leszek, ha ott ugyanúgy fog robogni mint eddig, akkor lehet csak a pályamunka unalmassága ellen szól a tempója, legalábbis ebben reménykedek.
2014. okt. 29. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Jön a tél, a hideg, klímaváltozások, időjárási összevisszaságok, szőr növesztés stb. talán ezek elveszik a fölös energiáit.

Egyébként eszik rendesen? A fogai rendben? Féreg-hajtózva mikor volt utoljára? A munkához mérten kapja az abrakot? Külön eteted, vagy a többi lóval együtt kap szénát? (Mert akkor pl. az is lehet hogy a többi eleszi előle.) Milyen tartásban tartod? Legelőn a többi lóval hogy viselkedik?


Mindenesetre légy vele türelmes, amíg ki nem derül mi okozza a problémát.

2014. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, eszik rendesen, a többi lótól külön kapja a szénát is, abrakolást pont ma néztem végig (bértartásban van) egy kis fángli zabot kapott, amikor utoljára láttam (hetekkel ezelőtt) akkor kettő kis fánglival kapott. Nem tudom hogy mióta kap eggyel, vagy hogy mindig eggyel kap-e már, etetéskor nem szoktam ott lenni mindig. De mondjuk nagyon sokat sem megy, egy-két órás könnyű terepeket megyünk heti egyszer-kétszer, pályán is kétszer-háromszor megy max. egy órát, és csak síkmunka, patanyomfigurák, semmi extra. A féreghajtózás most lesz esedékes. A többi lóval ugyanúgy viselkedik. Hát remélem csak ilyen a kedve, és semmi baja nincs és nem lesz. Köszi, hogy válaszoltál.
2014. okt. 29. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!