Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western lovaglás során kell-e...

Western lovaglás során kell-e térddel, combbal szorítani? Vagy a lábak csak lazák legyenek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én lovagoltam westernt, és egy nagyon jó oktatóm volt, aki azt mondta, ugyan úgy mint az angol lovaglásnál, tartani kell a lábaidat, de a comboddal jobban szorítasz, mert tartod magad, de térdről lefelé pedig a lábaddal irányítod a lovat, tehát ott is figyelni kell, de szorítani nem.Mert nem úgy gyorsítják a lovat mint angol lovaglásnál, az a jó, ha térdtől lefelé, nem igazán érinted a lovat, csak ha kell.Vagy legalább is, én így tudom :)
2012. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2012. nov. 20. 07:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2012. dec. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
nem dehogy szívecském de ne lepődj meg ha lépésben lefordulsz a lóról... Hát persze h kell mér ne kéne ? ! '-.-
2012. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
67%
jézusom! el ne hidd nekik!!! angolban sem kell szorítani és westernben sem! nézz meg egy Linda Parelli videót. úgy üget hogy a lábait össze vissza mozgatja és megsem esik le! könnyű ügetésnél kell a lábad de akkor sem kell szorítani. első válaszoló 9 éve lovagolok westernben a lábaim halál lazák akkor vannak csak ott ha kellenek. utolsó válaszoló elég gyenge lehet a lovas tudásod ha le esel lépésben úgy h nem szorítod a lovat!
2013. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!