Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom, ha egy ló bízik...

Honnan tudom, ha egy ló bízik bennem és szeret engem? Ha egy lóval nagyon jó a kapcsolatom, de többet nem ülhetek rá, akkor nem felejt el? Ha egy herélt ló, aki macsó, sokat bökdös, az mit jelent?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

olyan "szeretet", mint az embereknél, vagy kutyáknál ne várj.

onnan tudod, hogy bízik benned, hogy semmilyen körülmények között nem ellenkezik, vagy ha mégis, akkor rögtön meg tudod győzni, hogy pl elmenjen valami mellett, amitől fél, stb.

ha a legelőn jön oda, nem pedig menekül.

a ló nem felejt el, ha rendszeresen foglalkozol vele és jelen vagy az életében.


egy ló, no pláne egy herélt nem tudom hogy lehet "macsó"... a bökdösés lehet azért, mert valaki elkapatta és megszokta, hogy az emberek mindig visznek neki kaját és végig motozza a zsebeket, hogy van-e valakinél valami finomság.

2014. okt. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Azt honnan tudom,ha a ló féltékeny?

Miről lehet tudni,ha a ló engem akar a gazdájának?

Ha egy kutyával szoros a kapcsolat, akkor nem fog bántani?

Egyszer kimondtam,hogy hű leszek örökre a kedvenc lovamhoz, és akkor ő elindult felém,ez jelent valamit?

2014. okt. 30. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

látom még mindig a kutyákból indulsz ki. a ló teljesen más állat, eleve nem egy ragadozó, hanem egy menekülő állat, ezáltal teljesen más összetételű a "csapat", teljesen mások a szerepek, máshogy működik.


a ló nem féltékeny. aki azt állítja, hogy az, az szerintem hazudik. kajairígy lehet, de féltékeny nem. mire féltékeny? hogy mást jobban szeretsz? de hát ő a szeretetet nem úgy érzékeli és ne úgy használja, ahogy mondjuk egy kutya, aki ragaszkodik a gazdájához és elvárja, hogy ő legyen az első. vagy arra, hogy más lóval többet foglalkozol? a lóval kell foglalkozni, de hidd el ő a legelőn nem azzal tölti az idejét, hogy azon gondolkodik mikor jössz már és foglalkozol vele.


Miről lehet tudni,ha a ló engem akar a gazdájának?


Most erre megint az a válaszom, hogy ilyen nincs. Nem ő dönti el, hogy ki a gazdája és ilyen téren elvárásai, vagy igényei sincsenek. ő egy hierarchikus rendszer egyik eleme és a cél az, hogy te fölötte legyél. ha ügyes vagy, akkor fölötte leszel és elfogad "feljebb valónak", de olyan nincs, hogy a bérloviban ő kiszúr téged és csak neked hízeleg, hogy "vigyél haza légyszi"...


Ha egy kutyával szoros a kapcsolat, akkor nem fog bántani?


amiatt biztos nem, hogy neked szoros a kapcsolatod a kutyáddal. ahogy már írtam nem féltékeny, főleg "szeretetre" nem féltékeny. a kutyákhoz való hozzáállást szerintem a korábbi élményei határozzák meg. ha korábban olyan helyen volt, ahol a kutyák kergették a lovat (sajnos sokan hagyják a kutyáiknak, mert milyen jól lemozgatja a lovakat, ahogy kergeti a legelőn), akkor valószínűleg félni fog a kutyáktól, a tiédtől is. idővel majd megszokja. de nem kéne, hogy testközelből találkozzanak, mármint nem kell vele erőszakosan összeszagoltatni, meg ilyenek, mert a ló ráharap és nagy a baj, arról nem is beszélve, hogy rálép és a kutya lába/feje/farka/gerince törik!!!

a legfontosabb a kutya és a ló összeszoktatásánál, hogy a kutya megértse, hogy a ló nem bántja őt, ám a tisztes távolságot mindig tartani kell! így nem fog becsámpázni a lábai alá és nem fogja zavargatni se.



Egyszer kimondtam,hogy hű leszek örökre a kedvenc lovamhoz, és akkor ő elindult felém,ez jelent valamit?


nem. túldimenzionálod. nem mondom, hogy egy lónak nincsenek érzései, de ezek az érzések sokkal inkább ösztönökön és természetes igényeken alapulnak. és a lovak rengeteg olyan jelzést adnak, amit az emberek hajlamosak félre érteni.


pl:


lovaglás után bújik, dörgölőzik - viszket a feje, mert beizzadt a kantár alá


ha meglát böbög, üdvözöl - mert viszel neki kaját. ez nem neked szól, hanem a kajának. nem a gazdájának böbög, hanem annak, aki eteti.

2014. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Beleestél abba a hibába hogy emberi tulajdonságokkal ruházod fel a lovakat. Nagy hiba, ne tedd!!


A ló memóriájáról:


"Az állat érzékeivel fogja fel a jelent, a múltra akkor emlékezik vissza, ha olyasmibe ütközik, ami érzékeit emlékezteti, például a ló emlékszik az útra, ha odaviszik az út elejére. Az istállóban már nyoma sincs benne az út képének, akármennyit tapodta. "


Seneca: Erkölcsi levelek.

Kurcz Ágnes fordítása, 451. o.

Forrás: [link]

2014. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!